>

Парламентаріїв попросять надати Куяльнику статус курорту державного значення

Куяльницький лиман - курорт державного значення

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов звернеться до керівників фракцій Верховної Ради щодо прийняття законопроекту «Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення» у найшвидший термін. Про це стало відомо під час апаратної наради ОДА.

«За деякими лікувальними особливостями Куяльницький лиман інколи кращий за Мертве море Ізраїлю. Але на жаль, він не є курортом державного значення. Ми розробили відповідний законопроект щодо надання йому цього статусу. Щоб це відбулося якнайшвидше, я направлю відповідне звернення до керівників всіх фракцій Верховної Ради, аби вони його поставили на голосування та прийняли», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, реалізація законопроекту “Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення” стимулюватиме розвиток території, а також раціональне використання природних лікувальних ресурсів. В результаті прийняття законопроекту очікується зацікавленість з боку потенційних інвесторів та розвиток малого та середнього бізнесу. З одного боку — це сприятиме покращенню якості життя місцевих мешканців, з іншого — стане додатковим стимулом розвитку туристичної сфери в Одеській області.

“Я впевнений, велика кількість людей із задоволенням відвідає наш лікувальний курорт. А оголошення його курортом державного значення дасть гарантії інвестору, що не буде незаконних забудов на території. Куяльник може стати двигуном розвитку туристичної галузі”, — наголосив Максим Степанов.

Як відомо, природні мінеральні води та сіль Куяльницького лиману застосовуються при лікуванні широкого спектру захворювань у дорослих та дітей. Зокрема, йдеться про захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, органів травної системи тощо. Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 11.12.1996 року “Про затвердження переліку водних об’єктів, що відносяться до категорії лікувальних” Куяльницький лиман та Куяльницьке родовище мінеральних вод віднесені до категорії лікувальних, повідомляє прес-служба ОДА.

Поделиться статьей в социальных сетях: