>

Печальні «Дзвони Чорнобиля» пролунали у Ізмаїлі на честь ліквідаторів жахливої катастрофи

В місті Ізмаїл та в Ізмаїлькькому районі відбудися заходи, присвячені вшануванню ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

На привокзальній площі міста міста була проведенна церемонія покладання квітів до пам’ятника, на честь жертв Чорнобильської катастрофи.

i2У Палаці культури ім. Т. Г. Шевченка відбулася тематична зустріч з ліквідаторами, в рамках якої були вручені грамоти міського голови та  продовольчі набори для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

В  школах міста та района до цього дня були огранізовані тематичні заходи, цикл, бесід, лекцій, класних годин, а також  зустрічі учнів з ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Бібліотеки Ізмаїла підготували книжкові виставки, тематичні полиці, огляди літератури для дітей та дорослих на тему «Дзвони Чорнобиля».

i3

Нагадаємо, що 2016 рік Указом Президента України оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

i4

Всюди люди щиро дякували учасникам  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  за мужність, стійкість, патріотизм, та високий професіоналізм. Бажаємо їм здоров’я і щастя, злагоди та миру!

Нагадаємощо 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, згідно Указу Президента України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року.

Саме цей день вважається днем першої  перемоги над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. 14 грудня 1986 р. на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

На ліквідацію аварії було кинуто всі сили Радянського Союзу. Люди працювали, не покладаючи рук, щоб закінчити будівництво захисних споруд.

Сьгодні ми згадуємо про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

Лише завдяки  героїзму ліквідаторів наслідків катастрофи, вдалося локалізувати аварію та врятувати  світ від радіаційного забруднення.

Инга Бабаян

Поделиться статьей в социальных сетях: