>

Українське село Плахтіївка, розташоване у степах Бессарабії, відзначило 186-у річницю з Дня заснування

Плахтіївка - з днем народження

У неділю, 28 серпня, село Плахтіївка Саратського району відзначило Храмове свято та 186-й День народження.

Засновано Плахтіївку було 1830 року переселенцями — державними селянами з одноіменного села Верхньодніпровського повіту Катеринославської губернії (нині село — Успенка). Царські чиновники переселили 1070 жителів Плахтіївки до Бессарабії в зв’язку з тим, що при остаточному уточненні меж військових поселень Слобідської України і Херсонщини їх землі передавалися 3-й кірасирській дивізії. На новому місці переселенці зберегли назву свого села. Село поступово росло. За рахунок притоку нових переселенців із Слобідської України збільшувалася кількість населення.

На сьогодні Плахтіївка – одне з найбільших населених пунктів Саратщини, в якому проживає понад 4200 мешканців. Тут шанують українські традиції та культуру свого народу, повідомляє представник МДО «Депутатський контроль» в Саратському районі.

З нагоди православного свята – Успіння Пресвятої Богородиці у Свято-Успенському храмі відбулася ранкова Божественна літургія.

Традиційно у День села відбулася низка спортивних заходів. Зокрема, у футбольному турнірі, присвяченому пам’яті тренера І.Г. Чирви, взяли участь команди Плахтіївки, Михайлівки та Кулевчі (перемогла Михайлівка). У зустрічі ветеранів футболу Плахтіївки та збірної Бессарабії переможцем стали господарі – команда ветеранів Плахтіївки.

Також протягом дня проходили змагання з гирьового спорту, армреслінгу та вільної боротьби. Переможці змагань були відзначені призами.

Увечері на центральній площі села відбувся святковий концерт за участю місцевих колективів художньої самодіяльності — «Українські вечорниці» та «Амазонки», солістів Плахтіївського будинку культури а також гостей – чоловічого ансамблю української народної пісні «Чумацький шлях» (с. Михайлівка) та театрального колективу «Водевіль» (с.Миколаївка-Новоросійська).

Продовжили святкування масові гуляння під виступ естрадного колективу «Праздник» з м.Арциз.

Організаторами та спонсорами свята виступили Плахтіївська сільська рада та СВК «Родина».

Поделиться статьей в социальных сетях: