Плахтіївка вчора, сьогодні та завтра

На під’їзді до Сарати опиняєшся на величезному роздоріжжі. Ну, що сказати: як у казці. Прямо поїдеш — у Сарату потрапиш. Наліво — через три кілометри будеш у селі Зоря, а направо — через 10 кілометрів у Плахтіївці. Ми, «Народна думка», зробили все по-своєму, у день відрядження побували скрізь по черзі.

Хотілося дізнатися, як там хазяйнують, чи достатньо зусиль докладають, аби розвиватися. Плахтіївка — найбільший за площею населений пункт Саратського району, довжина її — 6 кілометрів. За кількістю населення село посідає друге місце, трохи менше 5 тисяч людей, цим самим ледве поступається Зорі, де на кілька сотень більше. Хоча не так давно населення Плахтіївки складало аж 12 тисяч!

На в’їзді до неї стоїть гарний, нещодавно відреставрований пам’ятник (на фото) – «Наша Леся», так люб’язно його називають місцеві — пам’ятник власноручно фарбував сільський голова Іван Лихо. Серед Плахтіївки, окрім іншого, величезна, навіть для міста, площа — стоячи на ній, вмить забуваєш, що ти в селі. Біля площі ошатний парк.

Село велике іншими мірками — господарськими. Воно має 12 тис. га орної землі, в Одеській області мало таких господарств. З цієї кількості 3 тис. га власники паїв передали в управління іншим сільгосппідприємствам та фермерам. Сільський голова тим дуже переживає — каже, що землю треба обробляти самим.

Попередні роки виявились не найкращими, тому вимагають ремонту дороги, теплиці, лікарня і будинок культури. Про все це з великим болем розповідав нам керівник села.

Основний дохід бюджету Плахтіївки — плата за землю. Видатки складають в цьому році 4,5 млн. грн.: заробітні плати, утримання дитячих садочків та будинку культури. За сім місяців поточного року сільська рада витратила вже 3,0 млн. грн.

Попри неймовірні труднощі, село придбало два трактори, причеп і косарку. Розширено штат комунгоспу, до недавнього в ньому працювало 5 чоловік, а зараз вже 12. Саме вони займаються благоустроєм території: косять, чистять і прибирають.

В будинку культури замінили 21 вікно та троє дверей, залишилось відремонтувати стелю. Сільрадою укладено контракт з підрядником на ремонт доріг загальною сумою 2 млн. 200 тис. грн. За ці гроші буде відремонтовано 2 тис. кв. м. дорожнього покриття (це поточний ремонт дороги по селу) та два кілометри капітального ремонту дороги.

Для благоустрою сільського парку потрібно 600 тис. грн. І саме у день відвідин «Народною думкою» Плахтіївки до сільського голови завітали з СВК (сільськогосподарський виробничий кооператив) та повідомили про надання необхідної фінансової допомоги. Ось де насправді наш приїзд став влучним! В парку планується облаштувати фонтан, поставити пам’ятник Тарасу Шевченку, викласти плиткою алею завдовжки 150 метрів, встановити лавки. Буде як в Одесі біля оперного театру і на Приморському бульварі!

Також розпочався ремонт стадіону, встановлений другий купол на церкві — допомогли орендарі. От вам і Плахтіївка!

— Я багато разів бував за кордоном, — каже Іван Лихо, — бачив, як в країнах Європи живуть люди і як можна жити. Серце крається й болить через те, що відбувається з нашим селом. Нам потрібно змінювати державну політику, зусиль самого народу замало. Я не мовчу про це, і надалі мовчати не буду. І люди теж повинні не мовчати.

На цей та наступний рік в планах сільського голови Плахтіївки на першому місці стоїть благоустрій села. Необхідно відремонтувати приміщення літнього кінотеатру, що знаходиться поруч з конторою сільради, та зробити в ньому спортивний зал. Адже Іван Григорович за фахом вчитель фізичної культури, і до обрання на нинішню посаду 30 років пропрацював в школі.

Повертались ми з Плахтіївки з легким серцем. Таке село, власне кажучи, як і усі села в України, мають процвітати. Тому ми щиро вдячні усім його мешканцям за їх небайдужість. Бажаємо, аби тут народжувались діти, закінчували з червоними дипломами університети і — ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВЕРТАЛИСЬ ДОДОМУ, У ПЛАХТІЇВКУ!

Наша земля віддячить сторицею за любов до неї.

Андрій ОВЕРЧЕНКО

Facebookyoutube
Поделиться статьей в социальных сетях: