>

ПОБАЖАННЯ українській владі і українському народу від жителів Одещини

ПОБАЖАННЯ українській владі і українському народу

Наше видання «Народна думка» 9-го березня відзначила свій день народження — нам виповнився один рік. І за щасливим збігом обставин саме цей день співпав з днем народження символу України — Тараса Григоровича Шевченка, вірші якого багато в чому стали пророчими для України. Та найбільше поет закликав любити свою рідну землю. 

Протягом року існування проекту «Народна думка» запитувала людей, що на їх думку треба робити далі, звертаючись до них зі своїм традиційним запитанням: «Ваші побажання українській владі і українському народу». Це люди різноманітних професій, з різних куточків Одеської області. Що думають нащадки великого українського Кобзаря — читайте. Адже, як каже українське прислів’я: «Народ скаже — як зав’яже». Тому особливо варто прислухатися до всіх висновків представникам влади.

Володимир СКЛЯРУКВолодимир СКЛЯРУК —
Кодимський міський голова

— Коли розумієш в якій ситуації живе народ, і як в таких умовах діє влада, то звичайно хотілось би, щоб було велике і глибоке порозуміння між ними. Треба, щоб всі гілки влади служили в інтересах народу, щоб люди відчували це служіння і були задоволені нашою роботою. Отже, аби, перш за все, було мирне небо над нашими головами. Щоб всі були живі і здорові, тоді легше вирішувати усі проблеми і здійснювати необхідні реформи. Мусимо переступати через свої амбіції, принципи, але не переступаючи риску дозволеного, щоб дії наші не були всупереч інтересам громади. Бо за нами люди.

ТЕРНАВСЬКА - СПОРИШГанна СПОРИШ та Наталія ТЕРНАВСЬКА —
працівники Миколаївського сирзаводу, смт. Миколаївка

— Треба змінити насамперед ставлення до людей. Влада повинна поставити себе на місце людини, і тільки тоді вона зрозуміє, що потрібно саме нам. Адже коли, даруйте, дориваєшся до влади, то забуваєш звідки сам, що ти той самий трудівник.

— Треба представникам влади про це постійно нагадувати?

— Треба, треба нагадувати, аби влада знала, що має бути добре не тільки їй, а й усім людям. І хто, як не вони, повинні серед ночі пам’ятати, що єдиним джерелом влади в Україні є народ. Ми довірились їм, отже вони мають довіру виправдовувати.

МельниченкоВіталій МЕЛЬНИЧЕНКО —
начальник Кодимського районного відділення поліції, підполковник

— Терпіння всім нам, і щоб швидше закінчилась війна на сході країни. Бажаю перемоги, і те, що належить нам — повинне бути нашим. А всім нам, як представникам влади, бажаю розуміння, що ми всі повинні працювати, і люди мають бачити нашу роботу. Мене запитують працівники: «Що нам робити?». Відповідаю, що кожен з нас повинен хоча б 50% зробити від того, що він зобов’язаний. І якщо закон написаний, то він повинен виконуватися.

Екатерина ДЕРЕНЬКОЕкатерина ДЕРЕНЬКО —
заведующая детским отделением Великомихайловской ЦРБ

— Пожелание правительству и местным властям: думайте о будущем. Мне, например, некому сдать отделение, было два педиатра, но одна перешла на должность начмеда, а другая — в семейную медицину. Вот поэтому нужно уделять внимание и готовить специалистов, которые будут заботиться о будущем страны — наших детях.

Николай ЗЛАТОВНиколай ЗЛАТОВ —
руководитель фермерского хозяйства, село Михайловка, Саратский район

— Желаю правительству приложить все усилия, чтобы в стране был мир. А украинскому народу хочу сказать, что сейчас сельское хозяйство на подъеме, и процесс продвигается семимильными шагами. Я вижу, как сегодня трудится народ на земле, и это нельзя сравнивать с тем, что было 20 лет назад. Наш потенциал очень велик, и далеко еще не использован до конца, он очень большой. Через 5-7 лет мы вырвемся вперед, и начнем получать урожаи выше, чем в Европе. Мы выведем страну из этой сложной ситуации!

Радослав ЗЛАТОВРадослав ЗЛАТОВ —
руководитель фермерского хозяйства «Балканы», село Заря, Саратский район

— Власти желаю очиститься и стать патриотичной, побыстрее сбросить ненужный балласт. А народу не стоить роптать и жаловаться на свою судьбу, а, засучив рукава, работать. Как это делалось в Германии после войны, как работала Европа, мы же в отличие от них, на данный момент работаем неэффективно. Да и раз в 10 работаем хуже американцев. Уровня же их жизни мы достигнем, когда начнем трудиться интенсивней и не будем ждать помощи из Европы, Америки. Спасение утопающего — дело рук самого утопающего, поляки это доказали. Но верю, что докажем и мы. Я уверен — Украина станет сильным государством!

ЖарськаТетяна ЖАРСЬКА —
селищний голова Великої Михайлівки

— Скажу відносно всіх, починаючи від Президента і закінчуючи будь-яким чиновником найнижчого рівня. По-перше, коли йдеш на цю посаду, — думай про результати, які можна принести, чи в змозі щось зробити, щоб людям було краще! Бо кожен повинен відчувати важливість своєї посади. А найголовніше — щоб у нас був мир, ми повинні дбати про це. І я бажаю, щоб усі, хто йде на ці посади, відчували свою відповідальність перед виборцями, а не вважали себе царем чи королем на зайнятому після обрання місці. Щоб чесно могли дивитися людям в очі.
Народу бажаю насамперед миру. Наша Україна дуже велика, і у людей є різні погляди на життя, на будівництво суспільства. Та всім треба зрозуміти, що ми єдина країна, тому потрібно знаходити між собою спільну мову, бо тут ми живемо, і нам нікуди діватися. Якщо кожен буде думати про Україну і про ту частку, яку він внесе заради її добробуту, то країна процвітатиме, — я впевнена в цьому. Буде процвітати Україна, буде процвітати і кожна сім’я, усі житимемо краще. Ще раз кажу — я впевнена в цьому. Щоб кожен з нас зрозумів — ми частинки цієї держави.

ТимошенкоВіктор ТИМОШЕНКО —
директор Березівського притулку

— Владі — це, звичайно, спуститися з «небес» на землю до людей, побачити наші проблеми і почути всіх. Я вважаю, що нас не бачать і не чують. Знаєте, мене колись батько в дитинстві навчав так: де б ти не був, ким би ти не був, — залишайся людиною. Я дотримуюсь цих батьківських слів, і вважаю, що ті, хто при владі, забули головне — залишатися людьми, їх цікавлять, мабуть, лише гроші. Або їм цього не сказали, або вони це просто забули. І це моя відверта життєва позиція, якої я не соромлюся.

Народу я побажаю залишатися таким дружнім, як він насправді є. Адже події, свідками яких ми стали, об’єднали справжніх українців. Я вважаю, що це дуже добре, і треба залишатися такими дружніми. Хотілось би змін на краще: гарної зарплати та соціальних умов, бо люди практично виживають. Будемо сподіватись, що все буде добре. Ми живемо вірою та надією.

Олександр КРИВЕНКООлександр КРИВЕНКО —
директор СТОВ «Надія України», село Новопетрівка, Миколаївський район

— Сьогодні складається таке враження, що сільське господарство хочуть просто знищити. І це не тільки моя думка. Не треба нам допомагати — не заважайте! Дайте можливість працювати і розвиватися. А вже потім складайте Податкові кодекси, але ж лояльні. Не створюйте такі умови, що заганяють людей в рамки, немов в лещата, з яких вискочити неможливо, та й далі в них жити.

Анатолий ЖИВОРААнатолий ЖИВОРА —
участник АТО, г. Арциз

— Если наш народ уже почувствовал себя свободным и хозяином своей страны, ему необходимо перестать продавать на выборах за 200-300 грн. свои голоса. Свобода дорого стоит и за нее нужно платить. У нас же часто голосуют за тех, кто нас покупает, и при этом сетует, что во всем виноваты те, что в Киеве. Обращаюсь к таким людям: «Подумайте, сегодня вы продали не себя, а своего сына и внука». Если спруту отсечь щупальца — то голова умрет, вот отсюда все и начинается.

Е-декларации все показали многое, но ведь не хочется больше кровопролития. Приведу простой пример: раньше Румыния была в жутком состоянии, а сейчас — посмотрите на румынский берег Дуная. Я, как пограничник, все это видел: аккуратные набережные, вокруг чисто, все в огнях. И посмотрите на наши ужасные, грязные плавни. Ведь там, на том берегу, после того как устранили Чаушеску, для остальных это стало хорошим напоминанием. Это, действительно, страшно — но это правда. А у нас все проворовавшиеся чиновники убегают.

— Вы желаете украинской власти перестать воровать?

— Насколько это возможно — уговорить вора не воровать. Коррупция в Украине охватила все, что связано с властью. Необходимо, чтобы в процессе смены власти все показали с вои декларации, и можно было выбрать чиновников намного чище. Когда человек идет в госслужащие, то он это делает сознательно. Но если он хочет зарабатывать большие деньги, и у него есть такая жилка, то ему нужно идти в бизнес. Нельзя, чтобы чиновники занимались бизнесом в государственных делах. Но если человек идет служить Родине и людям, то и государство, в свою очередь, должно позаботиться о честных и порядочных государственных служащих, предоставив им достойный социальный пакет. И поэтому, мы будем искать и выбирать тех, кто будет достойно руководить нашей страной.

ЛевМихаил ЛЕВ —
экс-глава Саратской РГА

— Хочу пожелать власти благоразумия, человеческого отношения к нашему народу и мира — скорейшего прекращения войны. Украинскому народу хотелось бы пожелать терпения и мудрого подхода к выбору власти.

 

Надежда КУРГАННадежда КУРГАН —
директор музыкальной школы, пгт. Ивановка

— Нужно слать так, чтобы новые реформы, проводимые в стране, не ухудшили качество воспитания детей. Я думаю, что это самое главное: чтобы дети потом, когда вырастут и выучатся, оставались в своих селах. Вот сколько талантов рождает село и будет рождать.

 

Петро ДЕГТЯРЕНКОПетро ДЕГТЯРЕНКО —
власник приватного фермерського господарства «Коба», смт. Миколаївка

— Народу — терпіння і мудрості, хотілося, щоб люди зрозуміли, що вони є влада, щоб ми вибирали достойних, а не дивилися, хто дає гречку. В нашому Миколаївському районі є дуже багато розумних талановитих людей, а обирають чомусь інших. Колись, ще за радянських часів, говорили, що хлопчик, який навчається на трійки, стане директором школи, а відмінник, мабуть, вчителем. Це і є, на жаль.

А тим, хто при владі, — хотілося побажати, щоб вони жили, як раніше говорили, по правді і не обманювали, оце найголовніше. Як так можна: прийти до влади і думати тільки про власну кишеню?! Як ми могли допустити те, що відбувається в державі? Після Революції Гідності я вважав, що почнемо жити по-іншому. І коли до влади прийшов Порошенко, думав: «Нарешті у нас є Президент, за якого не соромно, підприємець, гарно знає мову, дипломат». А сьогодні, коли дивишся на те, що робиться, думаєш: «Або він не встигає, або знову голова держави без вух та очей, або йому доповідають щось не те». До влади треба обирати достойних людей.

Лариса КОРНОВАН-МОЙСЕЄНКОЛариса КОРНОВАН-МОЙСЕЄНКО —
Тузлівський сільський голова, Татарбунарський район

— Українські й владі бажаю швидкого реагування на існуючі проблеми, щоб приймали всі необхідні закони. Тому що в питанні децентралізації немає єдності, а підтримки від районної ради немає взагалі. Я цього не приховую, а говорю так як є. Адже розумію, що для когось ця реформа нова, вона вибиває землю з-під ніг, хтось втрачає посади. Та в цій реформі я бачу тільки плюси. Хотілось би більш плідної праці в цьому напрямку з владою, щоб ця реформа не залишалась на нинішньому рівні. А для того, щоб її завершити, центральній владі треба жорсткіше працювати в цьому напрямку по відношенню до тих, хто не хоче цього об’єднання, хто затягує процес та перешкоджає йому. А українському народу бажаю терпіння і мудрості. Але влада повинна розуміти, що терпіння може ненароком луснути. І аби цього не сталося, людям треба з якимось розумінням підходити до влади, але й владі треба прислухатися до свого народу.

Анатолий ПОПОВАнатолий ПОПОВ —
глава правления Арцизского завода ЖБИ

— Я не хочу желать украинскому народу терпения, потому что мы и так много терпим, и терпение снова может лопнуть. Уже дважды лопалось, первый раз — когда состоялась Оранжевая революция, второй — Революция Достоинства. Ну, а если лопнет третий раз, то это будет крах для Украины. Народ увидел декларации больших политиков, высокопоставленных чиновников. Мы и так знали, что они богатые, а сейчас убедились в этом воочию. Но жить таким вот образом дальше власть имущие не имеют права. И вопреки этому, оптимизма у народа хватает — мы все живем в надежде на светлое будущее.

Поэтому нашему народу желаю веры, надежды и любви. Верить и надеяться на хорошее будущее, и с любовью относиться друг к другу. Мне всегда говорила моя бабушка, что к людям нужно относиться так, как ты хочешь, чтобы относились к тебе. (Известная библейская заповедь — ред.). Надо быть мудрым во всем.

В горсовете я состою во фракции БПП «Солидарность». На президентских выборах голосовал за Петра Порошенка, считал, что этот человек придет к власти и все сделает. Не кажу, что ничего не делается, много было сделано и много делается, но очень медленно. Вот я — руководитель данного предприятия, и в моих руках власть, которая дана мне коллективом. Если человек не работает, то я его увольняю. Вот и нашему правительству нужно работать по 16-18 часов, не ездить за границу, и не воровать, а работать. История помнит все революции. Если политики и руководители страны это не осознают, то придет время, и они вряд ли успеют убежать из Украины. Мне, как руководителю предприятия, как гражданину своей страны, противно смотреть на то, что сейчас творится.

— Это ваша позиция — мы можем ее озвучить?

— Можете, я никогда ничего не боялся, и привык правде смотреть в глаза. Проработал всю жизнь, но не имею такие миллионы и дома, как наша политическая элита. Сегодня приходят к власти люди, говорят красиво, а потом про это забывают. Пришло время отвечать правителям перед народом за свои поступки.

Тетяна СТОЯНОВАТетяна СТОЯНОВА —
директор Татарбунарської централізованої бібліотечної системи

— Українській владі, зважаючи на те, що у нас проходить адміністративно-територіальна реформа, бажаю, все ж таки, прислухатися до того, що наші бібліотеки є центром громад.

Українському народові хочеться побажати витримки, миру, і щоб наші бажання втілювалися в життя, країна розвивалася і стала найкращою. Бо наші діти ростуть в ній, і ми хочемо для них лише найкращого. Все залежить від нас, від батьків, і ми все зробимо для цього.

Дмитро ФРАНЧУКДмитро ФРАНЧУК —
екс-голова Захарівської РДА

— Нещодавно я був у Польщі. Видно, що вона дуже далеко попереду нас, але поляки вірять в нас, українців. Для них ми пріоритетні партнери, для цього розроблено багато програм. Я вважаю, що українцям самим треба об’єднуватись, і бути разом за одну ідею, якщо в нас вірять сусіди. У нас все вийде. Владі необхідно працювати над покращенням соціального життя, пенсійного забезпечення і мінімальних зарплат, звертати більше уваги на людей, і, в першу чергу, на їх забезпечення. А простим людям — разом триматися і підтримувати один одного. Бо як показав Майдан, люди були разом, а минуло два роки — і вони знову розділилися. У нас є державність, отже головна цінність — бути єдиним цілим незалежної країни.

Денис ГРИГОРЬЕВДенис ГРИГОРЬЕВ —
чемпион мира, двукратный чемпион Европы по таиландскому боксу «Муэй-Тай», г. Одесса

— В первую очередь, быть патриотом и надеяться только на лучшее. Если мы будем видеть только плохие моменты, то можно просто замкнуться в себе. И самое главное — что-то делать, менять ситуацию, потому что советовать может каждый.

 

БондаренкоАндрей БОНДАРЕНКО —
ветеран войны в Афганистане и АТО, пос. Петровка, Ивановский район

— Нужно ограничить прошлое, не дать ему управлять нами. Когда распался Советский Союз и Варшавский договор, нашими бывшими друзьями по Варшавскому договору было принято решение: коммунистов не допускать к власти 10 или 15 лет. Они и так жили и живут всегда шикарно. Надо сейчас не только коммунистов к власти не допускать, но и тех, кто в ней уже был. Каждый народ достоин того правительства, которое он избирает. Но надо же сравнивать: на западе сейчас люди почему-то живут хорошо, все это потому, что, как говорится, во власть пошла молодая кровь. А у нас, извините, что: одно болото, которое поворачивают лопатой один раз в 5 лет, и остается то же самое. Вот когда уберем вот это все…

— А как оно называется «вот это все»?

— «Раковая опухоль» — это все называется. Удалить ее — тогда все будет нормально. Молодежи не дают жить, вот и все. А когда придет молодежь во власть, тогда, даст Бог, и будет все нормально.

РейторСтаніслав РЕЙТОР —
Кохівський сільський голова, Ананьївський район

Нашому народу бажаю сімейного затишку, економічної стабільності, миру і ще раз миру — це на сьогодні дуже актуально. А владі бажаю більшої комунікабельності, побільше звертатися до людей і йти в народ. Бо від нас, від народу буде залежати і їх процвітання.

 

ПриходькоСергей ПРИХОДЬКО —
председатель фермерского хозяйства «Приходько Н.С.», г. Раздельная

— Прежде всего, нужно сделать одинаковую плату за землю. Также необходимо обеспечить одинаковые и понятные условия работы для всех. На местном уровне каждый из депутатов должен сделать хоть что-то для тех людей, которые его выдвинули, поддержали и проголосовали.

 

Валерій ГРИГОРАШВалерій ГРИГОРАШ —
Березівський міський голова

— Владі треба почути людей і побачити, що робиться тут, внизу. Коли до області приїздять керівники держави, то вони їздять до Одеси, Чорноморська і Южного. А якби приїхали до Березівки по трасі Одеса — Вознесенськ — Новий Буг, то, мабуть, звернули би увагу на стан дороги. Дороги — це наша біда і наше майбутнє. Друге залежить від першого. Людям бажаю терпіння, щоб швидше закінчилася війна в державі. Все одно зміни будуть, і це станеться саме тоді, коли ми всі об’єднаємо зусилля. Я бачу, що дає єдність: коли звітую в громаді в кінці року, то відчуваю, що з боку людей є підтримка. І я їм дуже вдячний за це.

Поделиться статьей в социальных сетях: