>

Поезія об’єднує серця

День поезії - Ізмаїл

У середу, 21 березня, в Ізмаїльському Інформаційному центрі Румунії відбувся святковий концерт «Поезія об’єднує серця», приурочений до Міжнародного дня поезії.

Все в нашому житті починається з чогось: річка з потічка, дерево з кореня, а спілкування людей — зі слова. Кожен вірш — це сповідь поета. У цьому можна було переконатися на теплу зустріч «Поезія об’єднує серця».

З вітальними словами до гостей звернувся ректор ІДГУ, професор Ярослав Кічук, який привітав усіх зі святом і зазначив, що поетична мова необхідна для гармонійної взаємодії між різними суспільствами, і вона є головним засобом самоствердження.

Почесними гостями заходу стали викладач Галацький університету «Dunărea de Jos» Анка Редукан (Румунія), викладач Кишинівського університету Олександр Кіркан (Молдавія), а також викладачі Ізмаїльського держуніверситету — завідувач кафедри романо-германської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Валентина Радкін; кандидат філологічних наук, доцент Олена Голованова і викладач Валентина Шевчук.

Талановита молодь Ізмаїла подарувала гостям свята неповторний світ поетичної сповіді, яка вчить тонко сприймати красу і співпереживати. Так, прекрасні музичні композиції про кохання подарували Сергій Нейчев, Іван Нівня і Анастасія Мірчева. А у виконанні Анастасії Желясковой, Анни Ніколаєвої, Анастасії Шишман, Ірини Алайбова, Тамари Дорошенко, Валерії Белокуренко, Дарини Наню, Алі Наню, Марини Іванової, Вероніки Булгару, Любові Бурлаку та Олени Куртевой звучали прекрасні вірші румунською, болгарською, французькою, російською та німецькою мовами.

Крім цього в Інформаційному центрі Румунії була представлена ​​книжкова виставка «Поезія — це серце мови», яку підготувала бібліотекар ІДГУ Світлана Сова. На виставці шанувальники поетичного слова змогли знайти збірники відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Василя Симоненка та багатьох інших.

Також в Ізмаїлі в Центральній міській бібліотеці імені Івана Котляревського пройшов Літературно-мистецький вечір, присвячений Дню поезії.

Для гостей літературного паті співала Аліна Чебан, викладач ІДШІ №2 по класу вокалу під акомпанемент Вікторії Первушиної, викладача по класу фортепіано цієї ж школи. Показали веселу мініатюру про побачення в Одесі початку минулого століття юні актори зразкового театру мініатюр «Чародії» з ІДШІ імені Сергія Малаховського. Заспівав ліричну пісню про кохання студент ІДГУ Сергій Нейчев.

Свої вірші читав для гостей Ізмаїльський метр літературного слова Леонід Андрєєв, як завжди вразив глибиною думки і ясністю викладу своїх поетичних екзерсисів.

Зустріч з літературним словом тривала дві години, після її закінчення всі присутні ознайомилися з літературою на новій книжковій виставці, підготовленій до Всесвітнього Дня поезії «Віршів прекрасних насолоду».

Поделиться статьей в социальных сетях: