>

Поліція просить батьків пильно доглядати своїх дітей під час літніх канікул

діти - дозвілля - вільний час - канікули

Після завершення занять у школі, неповнолітні залишаються без нагляду дорослих набагато більше часу, ніж зазвичай. Така безконтрольність часто штовхає дітей на неусвідомлене вчинення правопорушень, а також робить їх жертвами нещасних випадків.

Щоб уберегти дітей від неприємностей, дорослим постійно треба «тримати руку на пульсі» і приділяти багато уваги їх вихованню та організації дозвілля.

«Приміром, слід детально пояснювати дітям про важливість дотримання правил дорожнього руху, оскільки головною причиною дитячого травматизму на дорогах є їх неуважність, невміння орієнтуватися в дорожній ситуації, що швидко змінюється, — зауважив заступник начальника Білгород-Дністровського відділу поліції Оленсандр Лєконцев. – Дітям варто знати, що керувати велосипедами дозволяється з 14-ти років, а мопедами – з 16-ти, за умови, що водій мопеда і пасажир, якого він перевозить, знаходяться в застебнутих мотошоломах, а без знань правил дорожнього руху за кермо взагалі сідати не слід».

Крім того, зазначає поліцейський, з дитиною постійно слід підтримувати телефонний зв’язок: уточнювати, чим вона зайнята, з ким проводить вільний час. Не треба забувати, що після 22-ої години неповнолітнім не можна знаходитися в публічних місцях без супроводу батьків або законних представників. Що ж стосується малолітніх дітей, то їх взагалі не слід залишати без нагляду дорослих.

Пам’ятайте, що до досягнення дитиною 16-ти років уся відповідальність за скоєні нею вчинки лягатиме на плечі батьків. З 16-ти років, згідно з чинним законодавством, підлітки самостійно притягуються до адміністративної відповідальності.

Шановні батьки! Пам’ятайте, щоб уникнути трагічних наслідків, необхідно бути пильними і уважними до своїх дітей, проявляти більше турботи і цікавитися їх життям, повідомляє поліція в Одеській області.

Поделиться статьей в социальных сетях: