>

Поліція вчила дітей, як не стати жертвами інтернет-маніяків та шанажистів

Працівники ювенальної превенції Хаджибеївського відділення поліції провели профілактичну бесіду з учнями старших класів однієї з загальноосвітніх шкіл району.

Все частіше підлітки потрапляють у ситуації, коли їхні відверті фото, у більшості випадків зроблені ними самими, масово поширюються, у тому числі через інтернет. Це має негативні наслідки як для самих дітей, так і для загального морального виховання молоді. На жаль, нині випадки підліткового секстингу – сумна реальність.

На реальних прикладах правоохоронці розповіли школярам про ризики та можливі неприємні наслідки цього явища.

В якості прикладу поліцейські навели ситуацію, коли зловмисники реєструються в соціальних мережах під виглядом підлітків і налагоджують із неповнолітніми дружні контакти в онлайн-іграх тощо. Вийшовши на дитину, якій бракує турботи та піклування в реальному оточенні, вони ведуть з нею листування, будують довірливі стосунки, щоб потім, ставши «близькою людиною», виманити більш відверті світлини, ніж підліток зазвичай розміщує на своїй сторінці. Згодом така «дружба» може перерости в шантаж та погрози розповсюдження інтимної інформації.

«Не можна боротися з цією проблемою самостійно, — порадили школярам правоохоронці. — Як тільки поведінка віртуального знайомого здасться підозрілою, не дайте йому можливості скористатися вашою довірливістю і використати її проти вас же. Прийміть найвірніше рішення — повідомте про те, що сталося, дорослим членам родини і у поліцію».

 
Поделиться статьей в социальных сетях: