>

Представлено пілотний проект із реформування екстреної медичної допомоги

мережа відділень екстреної (невідкладної) допомоги - проект - Максим Степанов

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов представив пілотний проект зі створення мережі відділень екстреної (невідкладної) допомоги, повідомляє прес-служба ОДА. Очікується, що це дозволить рятувати понад 4 тисячі життів на рік. Наразі така система надання екстреної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі в Україні відсутня. Розроблений за ініціативи очільника Одеської області Максима Степанова проект постанови буде направлено до Кабінету Міністрів України. Про це стало відомо 14 травня під час наради директорів Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з членами робочої групи, народними депутатами та експертами МОЗ України.

мережа відділень екстреної (невідкладної) допомоги - проект - Максим Степанов - 1

«Розвиток екстреної медицини — питання національної безпеки. Ми йдемо по шляху створення відділень невідкладної допомоги. Наша пропозиція полягає у тому, аби запустити вертикально інтегровану систему. Вона об’єднає службу екстреної медичної допомоги з раннім госпітальним рівнем. Невідкладна допомога буде надаватися у сучасних відділеннях на базі центральних районних лікарень. Відпрацювання таких алгоритмів набагато покращить надання екстреної медичної допомоги. Вважаємо, що це може бути розповсюджено на території не лише всієї Одеської області, а й на території всієї України», — відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, на базі центральних районних лікарень Одеської області планують створити ще 25 сучасних відділень невідкладної допомоги. Така єдина модель – «еmergency department» – успішно застосовується в закладах охорони здоров’я США та Канади.

мережа відділень екстреної (невідкладної) допомоги - проект - Максим Степанов - 2

Окрім того, очільник регіону Максим Степанов підкреслив, одне з таких відділень вже ефективно працює в Окнянській ЦРЛ. Кількість пацієнтів, які обрали саме його, збільшилася в два рази. Проведено обстеження та лікування понад 800 хворих, з них госпіталізовано понад 400. До запуску «еmergency department» за аналогічний період (січень-квітень) їх кількість складала лише 180.

«Результати роботи відділення у першому кварталі вражають. Впевнений, що Одеська область – ідеальна територія для впровадження пілотного проекту, адже маємо велику кількість населення та протяжність території, траси міжнародного та державного значення. Завдання держави створити умови для надання якісної медичної допомоги будь-якому громадянину країни, незалежно від того, де він живе», — додав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зі вступним словом до присутніх також звернулися заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський і заступник голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ірина Сисоєнко.

Зокрема, Ірина Сисоєнко зазначила: «Вважаю, що не лише в Києві мають формуватися законодавчі та урядові ініціативи, які потім стають обов’язковими для всієї України. Разом ми маємо сформувати державну програму задля того, аби робота служби екстреної медичної допомоги справді була ефективною та відповідала європейським стандартам».

Фінансування пілотного проекту передбачено обласною програмою «Доступна медицина на 2018-2019 роки» та за кошти державного бюджету. Під час наради директори центрів екстреної медичної допомоги України мали змогу внести пропозиції щодо пілотного проекту. Зокрема, на дискусійних майданчиках тривало обговорення кваліфікаційних вимог та програм навчання парамедиків.

Нагадаємо, модель «еmergency department» в Окнянській ЦРЛ була опрацьована головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим, а 28 грудня 2017 року їй дав старт Президент України Петро Порошенко.

Поделиться статьей в социальных сетях: