>

Представникам ромського населення буде спрощений доступ до безоплатної правової допомоги

18 вересня 2018 року підписаний Меморандум про співпрацю між Регіональним центром, ГО «Правозахисний ромський центр» та Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області.

Метою Меморандума є консолідація зусиль партнерів, спрямованих на підвищення якості надання правової допомоги та сприяння забезпеченню правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів представників ромської меншини.

Як зазначено у «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», прийнятою Указом Президента від 08.04.2013 року, інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.

Роми в Україні мають ті ж проблеми, що і представники цієї національної меншини в інших державах Європи, зокрема: низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров’я, відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, низький рівень житлово-побутових умов, наявність фактів упередженого ставлення до ромів.
На території Одеської області найбільша кількість ромів-осіб без громадянства проживає у Березівському, Балтскому, Подільському, Кілійському та Ізмаїльському районах. Представники ромського населення потребують надання правової допомоги з питань отримання громадянства та встановлення юридичного факту народження.

Деякі представники ромських меншин вже 20 років взагалі не мають жодних документів, таким чином, не мають права на реалізацію всіх соціально-економічних прав (на медичне обслуговування, працевлаштування, на отримання соціальної допомоги та пенсії), в тому числі і право дітей на освіту.

В межах підписаного Меморандуму планується:
• створення реєстру осіб, які потребують допомоги у вирішенні їх питання отримання посвідчуючих документів, що значно полегшить роботі всіх зацікавлених органів.
• спільно з партнерами налагодити механізм перенаправлення осіб, які потребують правової допомоги від ГО «Правозахисний ромський центр» до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
• проведення робочих зустрічей з юристами партнерів та працівниками відділів представництва місцевих центрів з надання БВПД з метою обміну досвідом з питань надання правової допомоги особам без громадянства.
• Проведення правопросвітницької роботи серед ромського населення: поширення правової інформації, консультування з актуальних питань.
Адресу найближчого центру чи бюро правової допомоги можна дізнатися на сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефоном : 0-800-213-103 (цілодобово, дзвінки безкоштовні в межах України).

 
Поделиться статьей в социальных сетях: