>

Президент пропонує започаткувати програму сільської телемедицини

Під час свого візиту на Одещину президент Петро Порошенко та голова Одеської ОДА Максим Степанов відвідали оновлене приймальне відділення Болградської районної центральної лікарні. Зокрема, у новоствореному Emergency department запрацювали кабінет телемедичних консультацій, мала операційна і палата інтенсивної терапії. Відтак, завдяки можливостям телемедицини дані пацієнтів Болградської лікарні (електрокардіограма, спірограма, УЗД тощо) можуть передаватися в режимі онлайн, а хворі — отримувати консультацію провідних медичних фахівців не лише Одеської області, а й всієї України, повідомляє ОДА.

«Я прийняв рішення – давайте ми започаткуємо програму сільської телемедицини. Бо Україна є дуже великою державою, Одеська область є найбільшою в Україні за територією. Важливо, щоб навіть у найвіддаленішому куточку Одеської області, так само як і всієї України, в кожному селі компетентними зусиллями працівників районної лікарні, працівників третьої, четвертої ланки, обласного центру, найкращих фахівців з Києва ми могли достукатися до села і надати ту допомогу, яка рятує в перші «платинові секунди» і хвилини», — сказав Президент Порошенко, спілкуючись з персоналом лікарні.

Очільник регіону Максим Степанов під час презентації потужностей обласної телемедицини розповів, що всі 175 бригад «швидкої» допомоги в регіоні було оснащено електрокардіографами з телеметричними пристроями. Окрім того, амбулаторії та ФАПи області поступово оснащуються мобільно-діагностичними комплексами. 20 таких комплексів сьогодні, зокрема, було передано в Болградську лікарню. Загалом, від початку року за допомогою телемедицини надано майже 1200 консультацій.

«В обласній лікарні телемедичні консультації зараз надають лікарі 19 спеціальностей. Коли вийдемо на 15-20 консультацій на добу – будемо створювати обласний центр телемедицини з окремим штатом», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг — один з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської ОДА Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки. Зокрема, в Одеській області триває будівництво мережі так званих Emergency department. Така модель успішно реалізується у медичних закладах США та Канади. У подібних відділеннях працюють фахові лікарі, які можуть професійно надати екстрену допомогу на ранньому госпітальному рівні. У грудні 2017 року відділення екстреної меддопомоги з телеметричним кабінетом було відкрито в Окнянській районній лікарні.
У найближчих планах — відкриття Emergency room в амбулаторії групової практики Маяківської ОТГ та поява Emergency department у Савранській районній лікарні.

Поделиться статьей в социальных сетях: