>

Президент запустив в Окнах проект телемедицини

проект телемедицини - Окни - президент

У селищі Окни Одеської області офіційно запустили проект телемедицини. В урочистому відкритті нового відділення на базі районної лікарні взяв участь Президент України Петро Порошенко. Глава держави підписав Закони «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» та «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», а також висловив задоволення тим, що проект починається з Одеської області, повідомляє прес-служба ОДА.

проект телемедицини - Окни - президент - Одеська область - 1

«Сільській медицині в Україні – бути. Надзвичайно приємно, що 2017 рік для вашого району закінчується такою важливою подією, як відкриття відділення невідкладної допомоги, ключова позиція — із кабінетом телемедичного консультування та діагностики. Не можна посадити професора в кожне село, але можна запровадити унікальні технології ХХІ століття – провести Інтернет, видати планшет, зробити програму, забезпечити доступ до найкращого фахівця, забезпечити унікальне діагностичне обладнання. Зняти кардіограму може медсестра, а прочитає її вже лікар – професор чи доцент, який миттєво поставить діагноз», — наголосив Петро Порошенко.

проект телемедицини - Окни - президент - 2

Нагадаємо, розвиток сільської медицини – один із пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.

«Ще півроку тому в Окнянському районі не було навіть нормального інтернету. Сьогодні саме тут офіційно запустили проект телемедицини. Для України це — перший реальний досвід впровадження реформи сільської медицини. Найближчим часом проект буде поширено на решту районів Одеської області», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

проект телемедицини - Окни - президент - 3

Лікарям передали 30 мобільно-діагностувальних комплексів, автомобілі швидкої допомоги з необхідним обладнанням, а також ультразвукову і рентгенологічну системи.

Як повідомлялося раніше, Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» передбачає укомплектування закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків для надання первинної медичної допомоги; розвиток матеріально-технічної бази для медичного обслуговування; впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування, зокрема з використанням телемедицини для здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини.

Також передбачено низку заходів, спрямованих на забезпечення підготовки та залучення кваліфікованих медичних працівників, зокрема шляхом забезпечення їх житлом, службовим транспортом, можливостями для підвищення кваліфікації, створенням сприятливих умов праці.

проект телемедицини - Окни - президент- Одеська область- 4проект телемедицини - Окни - президент - 5

Поделиться статьей в социальных сетях: