>

Про підготовку місць масового відпочинку на воді

позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки - Ананьєв

Голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, голова Ананьївської районної державної адміністрації Дмитро Маковейчук, 13 червня 2017 року провів позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації.

На порядок денний засідання було винесено багато актуальних питань. Чи не найбільшого обговорення викликало питання про підготовку місць масового відпочинку на воді, відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом МНС України від 03.12.2001 року № 272 та про стан утримання водойм Ананьївського району, з яких доповіли головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Людмила Новацька та інженер Одеської ГГМЕ Тамара Лянко. Доповідачі довели до відома присутніх, що на території Ананьївського району — 27 ставків : 10 водойм — в межах населених пунктів (за фактичним розташуванням), 20 — за їх межами; річки — Тилігул, Журівка, В.Куяльник, С. Журівка з їх притоками.

В залежності від сезону 10-ти ставкам (як і окремим ділянкам річок) властиве пересихання, інші ставки знаходяться в межах нормального підпірного рівня.

В оренді знаходяться 7 водойм: на території Ананьївської Першої сільської ради-1; Ананьївської Другої сільської ради-2, на території Коханівської сільської ради-1, на території Новогеоргіївської сільської ради-1, на території Романівської сільської ради-1, на території Шимківської сільської ради-1.

Згідно договорів оренди, такі водойми використовуються лише для риборозведення, з метою рекреації жоден ставок в оренду не наданий і, відповідно, не має облаштованого пляжу (місця масового відпочинку); загальне водокористування на ставках, які знаходяться в оренді, здебільшого обмежене правилами загального водокористування, на решті водойм Ананьївського району загальне водокористування здійснюється без обмежень.

Згідно умов погоджень, до порядку користування орендованими водними об’єктами є певні вимоги, в тому числі: забезпечення їх належного екологічного стану, утримання в робочому стані гідротехнічних споруд, дотримання обмеженої господарської діяльності в прибережних захисних смугах — інформація щодо обмеженої господарської діяльності має бути відображена на водоохоронних знаках встановленого зразка (виготовленого згідно інструкції).

В прилеглій території на окремих водоймах розташовані інформаційні та попереджувальні знаки «Купання заборонено», на більшості водойм такі знаки відсутні.

Органами місцевого самоврядування земельні ділянки для масового відпочинку населення не виділялись (проекти відводу таких ділянок не розроблялись).

Заслухавши доповідачів, присутній на засіданні Ананьївський міський голова Павло Маковецький запропонував відновити конкурс на краще утримання ставка. «Нещодавно я був на ставку в с.Коханівка. Краса нереальна. В Європі такої краси немає. Але, навести лад на території біля ставу та облаштувати місця для відпочинку людей – необхідно», — зазначив Павло Ілліч.

Обговоривши доповідь та заслухавши зауваження членів комісії, комісія вирішила, що на території Ананьївського району місця, придатні для організації пляжів, пунктів прокату плавучих засобів, водних атракціонів, місць для занять водними видами спорту, любительського та спортивного рибальства, визначених відповідно до постанови КМУ від 6 березня 2002 р. N 264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах», наказу МНС України № 272 від 03.12.2001 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», відсутні. Зобов’язати орендарів водойм Ананьївського району та сільських голів, на території яких розташовані водні об’єкти, не пристосовані для купання встановити на території водних об’єктів щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!», а небезпечні місця позначити написом «НЕБЕЗПЕЧНО». Розмістити на видних місцях стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді, на яких необхідно розмістити виписки з даних Правил, “Способи рятування”, поради відпочиваючим про порядок надання першої долікарської медичної допомоги потерпілим, прийоми саморятування, номери телефонів та адреси поліції, аварійно-рятувальної служби та медичного закладу. Провести роботу щодо належного під’їзду до водойм розташованих на території району пожежної техніки.

Також, зобов’язати користувачів водних об’єктів забезпечити догляд та належне утримання водних об’єктів з гідротехнічними спорудами та збереження належного санітарного стану ПЗС — згідно приведених до чинного законодавства договорів оренди (і інших документів). Привести до належного екологічного стану водойми. Провести поточний ремонт гідротехнічних споруд. Забезпечити наявність типових водоохоронних знаків та можливість здійснення загального водокористування водоймами населенням (за ст.47 ВКУ) та ін.

Поделиться статьей в социальных сетях: