>

В Захарівці вирішуються проблеми компенсації пільгових перевезень пасажирів

Пільгові перевезення пасажирів - нарада

Компенсація перевізникам за пільгове перевезення пасажирів у Захарівці — питання, яке на даний час не вирішується на рівні держави, оскільки Дербюджетом не передбачено виділення відповідних коштів на 2016 рік. Тож ці видатки мають лягти на місцеві бюджети. Яким чином забезпечити цей процес обговорювали на нараді, яку провели голови райдержадміністрації Дмитро Франчук та районної ради В’ячеслав Думитрашко.

Заплановано у найкоротші терміни розробити відповідну програму, винести її на обговорення депутатського корпусу. Сільським, селищним головам теж запропоновано на найближчих сесіях рад розглянути питання про визначення конкретних пільгових категорій громадян, для перевезення яких необхідне виділення коштів.

Фінансування здійснюватиметься у вигляді субвенцій з сільських, селищних бюджетів районному. Керівники району наголосили на актуальності вирішення проблеми та важливості вироблення і застосування дієвого механізму контролю за використанням коштів. Для прикладу — введення талонної системи для обліку перевезення пільговиків або інших способів контролю.

Начальнику управління соціального захисту населення О.Кожухар доручено активізувати роботу комісії, яка перевіряє правильність нарахування коштів, що отримують громадяни, доглядаючи за людьми, які потребують сторонньої опіки, з понеділка має бути затверджений чіткий графік виїздів комісії.

Сподіваємось, що процес пільгового перевезення пасажирів у Захарівському районі вдасться вирішити на місцевому рівні. Беззаперечно, важливістю цього процесу повинен бути  контроль за використання коштів, забезпечення заборони безпідставної відмови від продажу квитків усім, без винятку, пільговим категоріям як перевізниками, так і автостанціями, відшкодовування затрат, яких зазнав перевізник внаслідок здійснення перевезення. Через недостатнє фінансування зазначеного виду соціального захисту потерпають перевізники, а громадяни в повному обсязі не можуть реалізувати надані законодавством права на пільговий проїзд.

Тож,  чекаємо на наступне засідання сесії Захарівської районної ради, яке повинно відбутися в середині вересня поточного року, на якому буде вирішуватись питання компенсації перевізникам за пільгове перевезення пасажирів, після якої,  про рішення буде поінформовано мешканців району.

Поделиться статьей в социальных сетях: