>

Програма «Здоров’я» на 2018-2020 роки в Одесі отримала додатковий розвиток

14 листопада 2018 року за участю заступника Одеського міського голови Світлани Бедреги відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Одеської міської ради.

Учасники засідання обговорили питання внесення змін до міської цільової програми «Здоров’я» на 2018-2020 роки. У числі підтриманих депутатською комісією пропозицій — включення медичних закладів вторинного рівня до програми впровадження єдиної системи інформаційних технологій і автоматизації робочих місць медпрацівників. Також планується виділення фінансування на закупівлю індивідуальних телекомунікаційних засобів.

Наступного року з міського бюджету будуть спрямовані кошти в розмірі 22 млн. 392 тис. гривень на забезпечення безкоштовними медикаментами та технічними засобами реабілітації пільгових категорій одеситів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1301 і №1303.

Раніше цей напрямок фінансувалося з державного бюджету.  Заплановано збільшення фінансування більш ніж на мільйон гривень на закупівлю послуг з комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії у зв’язку із затребуваністю такого виду діагностики для пацієнтів з гострим інсультом, черепно-мозковими, спінальними травмами та іншими невідкладними станами. На реалізацію цього напрямку програми «Здоров’я» у 2019 році пропонується направити 4 млн. 571,9 тис. гривень.

Уточнено контингенти хворих, які підлягають безплатному забезпеченню медикаментами при стаціонарному лікуванні. Крім ветеранів війни, учасників АТО та інвалідів I групи, наступного року Програма буде розширена на інвалідів II групи загального захворювання. На забезпечення пільгових категорій одеситів медикаментами при лікуванні в міських лікарнях у 2019 році буде виділено понад 7 млн. гривень. До 6 мільйонів гривень збільшено фінансування на закупівлю ендопротезів суглобів для ветеранів війни та соціально вразливих категорій населення.

Також заплановано збільшення фінансування на забезпечення гемодіалізом хворих з тяжкою нирковою недостатністю й імунодепресантами — пацієнтів після трансплантації органів.

Відповідно до потреб лікувально-профілактичних профілактичних закладів буде збільшено фінансування на забезпечення недоношених дітей сурфактантом для розкриття легенів ізакупівлю життєво важливих препаратів і лікувального харчування для дітей з орфанними захворюваннями.

У 2019 за рахунок міського бюджету за програмою «Здоров’я» фінансуватиметься робота 80 медсестер у загальноосвітніх закладах Одеси. Ці ставки раніше входили до штату міських дитячих поліклінік, однак у зв’язку з реформою охорони здоров’я їх подальше фінансування за рахунок медзакладів не передбачено. Крім того, 93,25 штатних одиниць медпрацівників у школах і дитячих садках фінансуються за рахунок закладів освіти. Медичні сестри в шкільних і дошкільних закладах забезпечують надання невідкладної долікарської медичної допомоги, контроль санітарно-епідеміологічного режиму, організацію медичної та оздоровчої роботи.

Муніципальні виплати окремим категоріям медпрацівників, одиноким непрацюючим пенсіонерам, а також кращим працівникам охорони здоров’я Одеси тепер теж будуть проводитися за міською програмою «Здоров’я». У 2019 на ці цілі передбачено кошти в розмірі 4,1 млн. гривень.

Вперше до міської програми «Здоров’я» включено пункт про забезпечення жителів Одеси невідкладною медичною допомогою. На створення міської служби невідкладної медичної допомоги у 2019 році планується направити 28 млн. 433,5 тис. гривень.

Учасники наради також відзначили, що всі одеські Центри первинної медико-санітарної допомоги, міські дитячі поліклініки і міська студентська поліклініка готові до укладання договорів з Національною службою здоров’я України. На сьогодні в Одесі підписані 427,5 тисячі декларацій із сімейними лікарями та педіатрами, при цьому середній показник кількості підписаних декларацій для дитячого населення досягає 77%, по окремих дитячих поліклініках — до 87%. Заклади оснащені необхідним медичним і комп’ютерним обладнанням. Вся первинна мережа готова до електронного документообігу та виписки електронних рецептів.

Поделиться статьей в социальных сетях: