>

Програми „Освіта Фрунзівщини” визвала шквал емоцій при обговоренні

На засіданні Президії Фрунзівської районної ради бурхливо обговорювалось запропоноване для розгляду на сесії питання про затвердження районної Програми „Освіта Фрунзівщини” на 2016-2017 роки, повідомляє представник МДО «Депутаский контроль» у Фрунзівці

Обговорення проходило непросто, особливо стосовно питань оптимізації та реорганізації ряду навчальних закладів. Відсутність достатнього фінансування галузі освіти з місцевих бюджетів змусила відділ освіти шукати можливі варіанти виходу із складних ситуацій, тому в проекті Програми „Освіта Фрунзівщини” на 2016 — 2017 роки з’явилися плани про реорганізацію Новозаріцького, Йосипівського, Ленінського, Росіянівського НВК, Василівської, Войничівської, Онилівської ЗОШ І-ІІ ст.

В них замала кількість учнів, треба економити ресурси, а видатки на утримання шкіл весь час зростають, необхідно поступово готуватися до утворення об’єднаних громад, опорних шкіл, учні мають отримувати якісну освіту в краще матеріально-технічно оснащених школах – це основні аргументи на користь реорганізації.

Новозаріцький сільський голова Галина Науменко висловила позицію громади і своє глибоке переконання про неприпустимість закриття НВК, в якому навчаються діти з 4 найвіддаленіших сіл району. А в тому, що підвезення дітей до Перехрестівського НВК надто проблемне, дороги не відповідають ніяким вимогам, останніми роками переконались і діти, і селяни, і посадовці. Та сільський бюджет частково візьме на себе утримання школи, але діти мають навчатися в Новозаріцькому.

Було також проаналізовано стан справ в освітянській галузі району, основною ж метою реалізації Програми названо підвищення якості освіти дітей, позаяк малокомплектні школи не дають необхідного навантаження і рівня знань учням.

Було також наведено дані щодо виділення коштів на фінансування утримання одного учня у різних школах. Так, по Затишанському, Перехрестівському НВК це близько 11,2 тис. грн., а, наприклад, в Онилівській ЗОШ – 15,9, Войничівській – 15,5, Росіянівському – 14,3,Новопавлівському – 14,5, Йосипівському НВК – 15,8 тис. грн.  Фактично державна освітня субвенція розподілялася за спеціальною формулою на кожну дитину і середній показник по району – 10,6 тис. грн.

 

Освітянських проблем в районі не мало. Як сказав голова районної ради В. Думитрашко, минулими роками вже закрили деякі школи в районі, їхні будівлі невідворотно руйнують час і люди. До того ж, активні процеси децентралізації дуже скоро змусять приймати непопулярні, проте економічно обумовлені рішення щодо оптимізації мережі закладів і закладів освіти, і культури, і охорони здоров’я.

У кінцевому підсумку було вирішено проект Програми „Освіта Фрунзівщини” на 2016-2017 роки винести на розгляд. Сама Програма має позитивні складові стосовно планування подальшого зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, комп’ютеризації, підключення до Інтернет-ресурсу, підвищення якості навчання учнів і кваліфікації вчителів.
Зокрема, на розгляд депутатів районної ради буде подано пропозиції щодо виділення фінансування для завершення ремонту дошкільного підрозділу Майорського НВК, реорганізації Войничівської ЗОШ І-ІІ ст. в навчально-виховний комплекс з відкриттям дошкільного підрозділу тощо.

 

Поделиться статьей в социальных сетях: