>

Реформи були відчутними

Підсумок роботи колишнього прем’єр –міністра Арсенія Яценюка підбив очільник одеського обласного офісу «Народного фронту», народний депутат України Сергій Файєрмарк. За його словами, найголовнішим було те, що соціальні верстви населення жили в умовах стабільності.
— Ми всі відчули позитивний влив реформ. Практично в умовах війни Яценюк зміг забезпечити безперебійні соціальні виплати, відвернув загрозу дефолту. Зовнішній борг скорочено на 6 мільярдів доларів, — підкреслив він.

Також до до значних результатів уряду Яценюка можна відвети те, що:

  • Безпрецедентно збільшено оборонні видатки — на рівні 5% ВВП (114,5 млрд. грн. у 2016 р.). Суттєво підвищено платню військовослужбовцям.
  • Вперше в історії України забезпечено енергетичну незалежність. Ціна російського газу зменшена вдвічі (з 458 до 200 доларів); його споживання скорочено на 53%. Небувало спрощено й розширено програму житлових субсидій. Субсидіями було охоплено третину домогосподарств України.
  • Застосовано проти Москви економічні санкції: закрито небо для російських авіакомпаній; заборонено торгівлю з окупованими територіями та енергопостачання Криму.
  • Підписано і запущено у виконання Угоди про Асоціацію з ЄС. Забезпечено виконання умов для отримання безвізового режиму.
  • Скорочено бюрократію і запроваджено електронні адміністративні послуги. Різко спрощено процедури ведення бізнесу.
  • Запроваджено систему електронних держзакупівель. Забезпечено прозорість центральних органів влади та основних держкомпаній. Тепер керівників державних компаній обирано на конкурсній основі.
  • Започатковано системну реформу МВС. Створено Національну поліцію.

 

 

Поделиться статьей в социальных сетях:
доставка алкоголя круглосуточно в Хабаровске