>

Регіональний енергетичний план Одеської області на 2018-2022 роки — перший в Україні

Регіональний енергетичний план Одеської області

В Одеській області презентували перший в країні Регіональний енергетичний план. Робота над документом тривала майже 7 місяців. За цей час Одеська обласна державна адміністрація спільно з консультантами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» створили покрокову стратегію з поширення альтернативної енергетики, питання утилізації побутових відходів, а також підвищення енергоефективності у різних секторах господарювання. Очікується, що при впровадженні цих заходів мешканці області зекономлять близько 2,6 мільярдів гривень при оплаті комунальних послуг до 2022 року, інформує прес-служба ОДА.

«Регіональний енергетичний план Одеської області не має аналогів в Україні. Головне, що заходи цілком реально втілити у життя. Документ пов’язує національні стратегічні документи з раніше розробленими планами сталого енергетичного розвитку та клімату у 8 містах регіону: Балти, Білгород-Дністровського, Болграду, Ізмаїлу, Одеси, Рені, Чорноморську, Южного. Тепер у нас є ще один місток — Регіональний енергетичний план, виконання якого дозволить зберігати енергоресурси, при цьому впроваджуючи альтернативні види енергетики и паливних систем», — наголосив начальник управління дозвільних процедур та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації Армєн Мартиросян.

Під час розробки плану фахівці проаналізували споживання енергоресурсів, палива і стану секторів господарювання Одеської області. За їх підрахунками, регіон посідає перше місце у Україні за показником енергоефективності. Нагадаємо, в Одеській області зосереджена значна частка генерувальних потужностей сонячної енергетики України — 40%. При цьому, 91% електроенергії імпортується, решта – надходить від ТЕЦ та сонячних електростанцій. Тому, не в останню чергу, заходи Плану направлені на використанні потенціалу регіону.

Регіональний енергетичний план Одеської області - 1

«Виконання плану дає можливість ефективно використовувати ресурси, на які багата Одеська область. Важливо, що такі технології разом із підвищенням рівня свідомого ставлення населення до питань екології та енергоощадності дозволить зменшити антропогенний вплив на природне середовище. Документ передбачає постійний моніторинг и забезпечення зворотної координації», — зауважив співвиконавець проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Руслан Тормосов.

Загальна сума інвестицій для реалізації запланованих до 2022 року заходів складає 29,5 мільярдів гривень. Джерела фінансування — як обласний і місцевий бюджети, так і приватні інвестори.

Стратегічна мета РЕП Одеської області на 2018-2035 роки — підвищення енергетичної, соціально-економічної та екологічної безпеки області за рахунок зменшення споживання викопних видів палива, в т. ч. через їхнє заміщення альтернативними (АДЕ) та відновлюваними (ВДЕ) джерелами енергії, та поступове доведення якості житлово-комунальних послуг і умов життєдіяльності суспільства до європейського рівня.

Поделиться статьей в социальных сетях: