>

Росія агресор і окупант — визнано офіційно

FGM-148 JavelinПТРК «Джавелін» — попередження Путіну

Поставлено крапку у головному на сьогоднішній день для України питанні. Росія визнана агресором на законодавчому рівні. Верховна Рада України 18 грудня 2018 року схвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”. За ухвалення відповідного законопроекту № 7163 в цілому проголосували 280 депутатів при мінімально необхідних 226. Особливо наполягала на прийняті закона у такому вигляді фракція у ВР «Народний фронт».

Ось що сказав про це відразу після голосування лідер ПП «Народний фронт» Арсеній ЯЦЕНЮК:

Росія агресор і окупант - Яценюк

На фото: Арсеній ЯЦЕНЮК, лідер ПП «Народний фронт»

«Український народ сьогодні побачив, що парламент здатен об’єднуватись, коли мова йде про захист національних інтересів української держави. Міжнародна спільнота побачила, що волею українського парламенту Росія визнана агресором і окупантом. І тому, продовження санкційного режиму проти Росії і змушення Росії відновити територіальну цілісність України, знову повертається на порядок денний світу.

Ми відстоюємо й далі дипломатичні шляхи, які передбачають як тиск на Росію: політичний, економічний, санкційний, так і допомогу Україні через надання оборонювального озброєння і рішення американської адміністрації щодо надання Україні «Джавелін» і іншого оборонювального озброєння. Це суттєвий крок для посилення української позиції.

Так, має бути і прийняття рішення Організації Об’єднаних Націй, а саме Радою Безпеки ООН про введення миротворців на тих умовах, які вигідні для України. Там не повинно бути російських миротворців, там не повинно бути миротворців, афілійованих з російськими військами. Там повинен бути дуже чіткий мандат, який передбачає, що миротворці забезпечують порядок на українській території. І найосновніше: забезпечують вивід російських найманців-окупантів і російських збройних сил з території України.

Зрозуміло, що Росія буде блокувати таку резолюцію. Але сьогоднішнє голосування продемонструвало для наших західних партнерів чітку позицію всієї об’єднаної української влади: Росія агресор, ми не віддамо власні території, ми не піддамось на російський шантаж. І ви, як цивілізований світ, повинні зробити свій крок: дотисніть Росію на прийняття резолюції Радбезу ООН про введення миротворців і відновлення територіальної цілісності України.

Тому, це історичне рішення, яке парламент спромігся прийняти. І я хочу привітати, в першу чергу, ПП «Народний фронт», Блок Петра Порошенка, і інші фракції українського парламенту, які поставили національні інтереси вище своїх вузькопартійних. Це ще одне свідчення того, що воля українського народу для парламентарів є визначальною. Тому ми очікуємо на подальші дії президента країни і міжнародної спільноти щодо реалізації положень закону про деокупацію і відновлення територіальної цілісності України».

Від редакції, довідка: FGM-148 «Джавелін» (англ. FGM-148 Javelin — «дротик») — переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) виробництва американських підприємств Raytheon та Lockheed Martin. Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип «вистрілив-забув» — оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі.

Джавелін призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості — гелікоптерів або БПЛА.

Розроблявся з 1986 року, прийнятий на озброєння армії США в 1996 році.

Олександр ТУРЧИНОВ, Секретар РНБО України:
«Цей закон створює правові і організаційні умови для відновлення територіальної цілісності України у Донецькій і Луганській областях»

Росія агресор і окупант - Турчінов

На фото: Олександр ТУРЧИНОВ, Секретар РНБО України

Незважаючи на шалений опір провокаторів, які працюють проти нашої країни, та істерію Росії, Закон України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» було прийнято 18 січня 2018 року у Верховній Раді 280 голосами.

Про це сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України, один з лідерів «Народного фронту» Олександр Турчинов у коментарі журналістам.

За його словами, цей закон створює правові і організаційні умови для відновлення територіальної цілісності України у Донецькій і Луганській областях.

«Окрім того, розширюючи можливості для використання Збройних Сил України, інших військових формувань він посилює наші позиції щодо відсічі збройній агресії Російської Федерації та відновлення територіальної цілісності України», — наголосив Олександр Турчинов, додавши, що в цьому законі Російська Федерація «чітко і недвозначно визнана державою-агресором, а території окремих районів Донецької і Луганської областей окупованими».

«Це повністю перекреслює спроби РФ замаскувати війну проти України під «миротворчу операцію» та значно посилює позицію нашої країни в міжнародних судах», — зазначив Секретар РНБО.

«Дякую всім патріотам України, які забезпечили прийняття цього важливого для країни закону», — резюмував він.

Поделиться статьей в социальных сетях: