>

Роздуми дописувачки: «Великі проблеми маленьких людей»

Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І.Франко

Ми живемо у вік шаленого прогресу, інновацій, технологій майбутнього та наукових відкриттів. Але разом з тим люди, а особливо молодь, мало уваги приділяють своєму інтелектуальному розвитку і все це набирає неабияких обертів. За статистикою, майже 51% українців взагалі не читають книжок. Тільки вдумайтесь: 51% людей подають поганий приклад своїм дітям, які в свою чергу не познайомлять своїх дітей з чарівним світом книги. Попит на читання зникає, а разом з ним зникають всі можливі мрії про освічену молодь.

Так, можливо хтось не бачить в цьому ніякої загрози, але ви тільки подумайте, через деякий час саме таких людей буде більшість, і я впевнена, що кожен замислиться над тим, чи не наробив він помилок, коли не прививав дитині тягу до читання, тим самим виховуючи її без всебічного розвитку.

В навчальних закладах перекладають цю проблему на батьків, аргументуючи тим, що виховання в першу чергу починається з сім’ї, і саме родина повинна привити дитині любов до всього прекрасного. Батьки вважають, що малеча проводить третину свого часу навчаючись у школі та саме там вона повинна зрозуміти, що читання являється своєрідним підгрунтям розумної людини, яка може правильно та вільно висловити свою думку. Перекладання проблеми на когось іншого не призводить до її  зникнення, але на жаль, майже ніхто цього не розуміє.

Напевно, кожен з вас щодня спілкується з людьми, які мають маленький словниковий запас і навпаки, з людьми начитаними. А тепер зробіть висновок, з якою людиною вам спілкуватися набагато приємніше?

Наталія ГРАБОВА
(Учениця 10-го класу Захарівського НВК)

 

Поделиться статьей в социальных сетях: