>

Саврань має чим пишатися: школярка Марія Рибачук стала найкращою самбісткою в Україні

Марія Рибачук, школярка із Савранського району невдовзі поїде на Чемпіонат світу зі спортивного самбо. Уже 1 жовтня юна спортсменка вирушить на збори до національної збірної. На спортивній базі у Конча-Заспі під Києвом вона разом із борцями з усієї України буде тренуватися і готуватися до світового змагання. Після зборів українська збірна одразу відправляється в Тбілісі – саме там з 11 до 15 жовтня будуть проходити міжнародні змагання.

Напередодні Марія стала найкращою самбісткою в Україні – на Чемпіонаті України, який нещодавно завершився в Житомирі, вона здобула перемогу в категорії «спортивне самбо до 60 кг.». Крім того, з призом із всеукраїнського турніру в Саврань повернувся Геворг Манукян. Геворг здобув почесне друге місце в категорії «бойове самбо до 52 кг».

Директор дитячо-юнацької спортивної школи «Олімп» Дмитро Прокопенко розповів, що для досягнення висот у цих видах спорту не обов’язково мати непересічні здібності – щоб стати відомим спортсменом, потрібно лише наполегливо працювати, не лінуватися і не покидати все на півдорозі.

Рецепт успіху, здавалося б простий – ходи кожного дня на тренування і віддавайся справі на всі 100%. Тим більше, що стимул доволі вагомий: перемоги і титули не тільки роблять спортсмена відомим – вони ще й приносять відчутне фінансову винагороду. Приз за перше місце в кожному з етапів може доходити до 10 тисяч доларів, а таких етапів у році – десять.

Маша Рибачук перші результати своєї роботи вже має – раніше вона отримувала губернаторську стипендію, а в цьому році її кандидатуру подали на призначення президентської стипендії. А ще невдовзі сім’я Марії переїде в новий будинок, придбаний з ініціативи губернатора.

Однак, дуже багато є випадків коли вихованці «Олімпу» покидають спорт у декількох кроках від великих звершень. «Причини в кожного різні, звичайно, але найголовніша – це лінь», — розповів нам Дмитро Прокопенко. «Потенційний чемпіон – це характер і працьовитість. Кожному це дано».

Від себе хочеться додати, що успіхи вихованців ДЮСШ «Олімп» — це велика заслуга тренерів і директора школи. Адже мінімальна зарплата не може біти стимулом до якісної роботи. Ці люди працюють виключно на власному ентузіазмі і від великої любові до своєї справи.

Фото автора, Інстаграм «Judoolimpsavran» та пресс-служби Федерації самбо України.

Поделиться статьей в социальных сетях: