>

Село моє, моя колиско, вклонюся низько я тобі!

Білине - День села

Із запашними короваями, вишитими рушниками, народними піснями та щирою гостинністю 14 жовтня святкувала Балтська об’єднана територіальна громада заснування села Білине. Свято гармонійно поєдналося з величним християнським святом — Покровою Пресвятої Богородиці.

На день народження села Білине завітали почесні гості: міський голова Сергій Мазур, його заступники, спеціалісти апарату міської ради та старости інших сіл громади. Від почесних гостей пролунали найщиріші слова вітань на адресу винуватців святкової події.

Староста села Олена Рашкован на правах господині свята, вітала усіх присутніх, дякувала представникам громади за наполегливу працю заради процвітання рідного краю, його розбудову.

Шановну громаду зі святом привітав міський голова Сергій Мазур, наголосивши, що жителі Білиного є прикладом тих самодостатніх громад, які вирішують проблеми сьогодення й впевнено розвиваються, крокуючи в завтрашній день. «Нехай Покрова єднає, освячує та береже кожного з нас на дорозі правди та порозуміння, а духовне піднесення стане благодатним ґрунтом для нових благих починань», — продовжив своє вітання очільник громади. Він нагородив грамотами Балтської міської ради голів мікрорайонів, ветеранів праці та підприємців, які з року в рік роблять свій чималий внесок у розвиток об’єднаної громади. Жителі села вшанували ветерана ВВв Ю.К.Степчука, воїнів — учасників АТО, загиблих воїнів Книша Леоніда та Щербаченка Юрія.

День народження села Білине став великим родинним святом для його жителів. В урочистостях взяли участь люди різного віку від малюків до ветеранів.

Під час урочистостей традиційно вітали найкращих представників громади, які беруть активну участь у функціонуванні школи, ФАПу, пошти, поліпшенні благоустрою тощо.

Усе це проходило в супроводі творчих дарунків: аматори сцени співали, танцювали, розігрували сценки, а вдячні глядачі тепло відгукувалися на кожен виступ. Свято пройшло весело і цікаво. Духовий оркестр, гості, частування, цікава концертна програма, підготовлена самодіяльними артистами, рясніла жанрами.

В народі зберіглося повір’я, що у Пресвятої Діви є опікун Покров, якого просили: «Батеньку Покров, накрий нашу хату теплом, а господаря — добром». Тож нехай здобутки мальовничого села завжди зростають, а щастя та добробут його жителів із роками тільки примножуються, а Покрова їх завжди захищає та покриває своїм святим офмофором.

Поделиться статьей в социальных сетях: