>

Шахраї в інтернеті намагалися збирати гроші, говорячи, що то на АТО

фіктивна благодійна організація, шахраї

Співробітники Одеської місцевої прокуратури № 2 (Малиновський район) повідомили про підозру у шахрайстві чоловіку, причетному до створення фіктивної благодійної організації (ч. 3 ст. 190 КК України).

У червні цього року особу викрили співробітники прокуратури спільно з працівниками Причорноморського управління кіберполіції ДКНП України.

За даними слідства підозрюваний діяв у змові з іншими особами з м. Києва. Створений ними благодійний фонд діяв більше півроку для нібито збору допомоги на потреби українських військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО.

Ділки займалися пошуком в мережі інтернет реквізитів великих підприємств, у тому числі на території Одещини. У подальшому зловмисники по телефону представляючись посадовими особами облдержадміністрацій, звертались до керівництва підприємств з проханням надати благодійну допомогу пораненим військовослужбовцям та надсилали на електронну адресу, підроблені реквізити та правовстановлюючі документи свого фонду. Після надходження коштів на рахунки організації зловмисники знімали їх у банкоматах та використовували для власних потреб.

Унаслідок вказаних злочинних дій постраждало більше 10 підприємств Одещини.

Сума заподіяної інтернет-шахрайством шкоди становить понад 100 тисяч гривень.

Під час обшуку в одному з помешкань правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, чорнові записи зі схемами злочинної діяльності.

На теперішній час вживаються заходи, спрямовані на встановлення місцезнаходження інших співучасників.

Досудове розслідування здійснює Малиновський відділ поліції, повідомляє прокуратура Одеської області.

Поделиться статьей в социальных сетях: