>

«Соборна мати Україна — одна для всіх, як оберіг»

книжкова виставка «Соборна духом Україна» - Татарбунари - бібліотека

Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий.

День Соборності України ввійшов до національного календаря як велике державне свято. Щороку це свято відзначається з нагоди проголошення 22 січня 1919 року Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх кордонів. В цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

Виховання національної свідомості й людської гідності, відродження паростків духовності у дітей – один з пріоритетних напрямків роботи Татарбунарської ЦБС, тому 23 січня для учнів ПТАУ в Татарбунарській центральній районній бібліотеці проведена історична година «Соборність України: історія та сучасність». Учасники заходу ознайомились з історією виникнення свята – Дня Соборності України, з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живого ланцюга» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка вперше відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Захід супроводжувався демонстрацією документальних відео та фотоматеріалів, в яких висвітлено історичне значення та кроки боротьби українського народу за незалежність від початку ХХ століття до сьогодення.

книжкова виставка «Соборна духом Україна» - Татарбунари - бібліотека- 1

Для тих, хто хоче знати значно більше з історії України в читальному залі представлена книжкова виставка «Соборна духом Україна». Сьогодні Україна, як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, якою пишатимуться наші нащадки.

Ірина МАЗУР,
бібліотекар Татарбунарської районної бібліотеки

Поделиться статьей в социальных сетях: