>

Соціальний захист безхатченків обговорили в Одесі

Представник Уповноваженого в південних областях Олександр Остапенко взяв участь у круглому столі «Регіональний досвід соціального захисту бездомних осіб».

У роботі круглого столу також взяли участь представники органів влади та профільних управлінь, центрів соціального захисту, громадських організацій, громадські діячі та правозахисники.

Під час круглого столу йшлося про вирішення проблем бездомності на державному рівні, успішний досвід роботи з бездомними людьми в м. Одеса та Одеській області, особливості роботи з бездомними людьми в місцях позбавлення волі та після звільнення, взаємодія комунальних закладів на НГО, проблемні питання у роботі з бездомними людьми.

У своєму виступі Представник Уповноваженого в південних областях наголосив, що в Україні проблема безхатченків до революції Гідності не була першочерговою. Однак ось уже два роки поспіль із другорядного це питання перемістилось в категорію актуальних і навіть першочергових.

«Агресія в Криму і на Донбасі та протиправні дії поплічників Російської Федерації на частині Луганської та Донецької областей України раптово залишила без даху над головою сотні тисяч українців. Переважна більшість з них потерпають саме за відсутності постійного місця проживання та спричинених цим проблем. Існує ціла низка проблем з методики обліку та поставлення на облік безхатченків», — зазначив Представник Уповноваженого в південних областях.

За його словами, категорія безхатченків — це не лише соціально знедолені особи. Це ще й соціально-конфліктні групи громадян. Зокрема, це і особи, які звільняються з місць позбавлення волі. Таких в рік від 2-3 до 5-6 тисяч осіб. Цей контингент зазвичай поповнює кількість бездомних.

«Людина без дому має рівні права з громадянами, що мають дах над головою. Звичайно, умови їхнього існування плачевні. Але відсутність за законодавством місця можливості отримати реєстрацію (можливості обліку, координації, регулювання) водночас викидає цих людей за межі цивілізації, робить з них ізгоїв. І бажано вирішення цієї проблему не відкладати замовчуючи проблему, щоб потім не отримати потужний міжрегіональний та міжнаціональний соціальний вибух», — зазначив Олександр Остапенко.

Учасники заходу домовилися напрацювати механізми вирішення проблемних питань та провести 22-23 травня 2019 року в Одесі Всеукраїнську конференцію на тему: «Бездомність. Комплексний підхід до вирішення соціальної проблеми».

Поделиться статьей в социальных сетях: