>

Стихійна торгівля стає потенційно небезпечною для споживачів

Стихійна торгівля продуктами харчування - Арциз

Стихійна торгівля продуктами харчування — загроза епідемічного добробуту населення. У жодній європейській країні не побачимо вуличних продавців крамом на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях.

Проте по вул. Щасливій з боку Арцизького центрального ринку розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м’ясних і молочних продуктів, риби, городини тощо. Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету.

Але так продавати харчові продукти — це правопорушення. Відповідно до статті 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях), реалізаторів продуктів харчування карають штрафом від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без неї. А статтею164 цього кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності.

Працівниками поліції Арцизького ВП ГУНП в Одеській області на постійні основі проводяться спільні рейди з представниками органів місцевої влади. В продовж поточного року до адміністративної відповідальності по вищевказаним стаття було притягнуто 19 осіб.

Стихійна торгівля — потенційна небезпека для споживача. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином.

Як повідомив начальник відділу майор поліції Олександр Суржик: «Правоохоронці і надалі будуть проводити жорстку політику щодо попередження стихійної торгівлі на території Арцизького району. Робота з виявлення порушень чинного законодавства триває».

Поделиться статьей в социальных сетях: