>

Суттєва копієчка до сімейного бюджету

Существенная копеечка

То чи є реформи у нашій країні, дієвість яких таки відчутна? Редакція газети продовжує свій пошук: зараз ми розглянемо субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Багато сімей відчули значну підтримку, саме оформивши всі документи на отримання цієї домоги. Тож можна стверджувати, що це одна із найефективніших реформ нашого сьогодення.

На них у Державному бюджеті України на 2016 рік заплановано 35 млрд. грн. на виплату субсидій для оплати житлово-комунальних послуг населенню. В разі потреби Кабінет Міністрів України обіцяє цю суму збільшити. Як ніколи, процедура їх отримання надзвичайно спрощена. Потрібно написати лише відповідну заяву та заповнити декларацію про доходи. В самій же декларації вказується місце роботи та номер картки платника податку. Розмір самого ж доходу за персональними даними людини з’ясовують органи фіскальної служби. І все. Розглянувши ці два документи, соціальна служба приймає рішення про відмову або про призначення субсидії, а також визначає її розмір.

Від самого початку цієї компанії українці з недовірою поставились до неї. Аргумент простий: все одно обмануть. Але ж ні, система запрацювала, і люди почали отримувати субсидії.

В обласному центрі, в Одесі, в середині березня, під час апаратної наради мерії, директор департаменту праці та соціальної політики Олена Китайська повідомила: кожна сьома одеська сім’я отримує субсидію. Окрім цього, 46 тисяч громадян користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг.

Звичайно, що треба постійно контролювати законність надання субсидій. Для цього кожні півроку проводять перевірку на право отримання зазначених пільг. Це дало відчутні результати, і число отримувачів скоротилось з 79 до 46,5 тис. громадян.

Такі категорії як чорнобильці, інваліди та інші, користуються пільгами незалежно від своїх доходів. Пенсіонери та малозабезпечені верстви населення з доходами нижче від 1930 грн. на одну людину теж можуть скористатися знижками.

У багатьох існує заборгованість. Для таких людей в місті діє програма з її погашення. Цією можливістю в минулому році скористалися 744 сім’ї. На цей рік плани ще більші, і одесити зможуть отримати до 2,5 тис. грн. підтримки, якщо їх заборгованість матиме підстави.

На жаль, не обходиться без проблем. Вони виникають у отримувачів субсидій з підприємствами «Одесагаз» та «Інфоксводоканал». Ці організації не надають субсидії доти, поки не отримають відповідних коштів від держави. Але, на думку О. Китайської, це категорично неправильно, тому що держава все ж розраховується з постачальниками.

В свою чергу, редакція газети «Народна думка» бажає усім мешканцям міста Одеси та Одеської області скористатися можливістю отримати субсидії. Адже життєвий принцип: «Бери — поки дають», ще ніхто не відмінив.

Поделиться статьей в социальных сетях:
Оплата электроэнергии по сечению кабеля на http://uotika.ru/ обсуждение услуги в Омске.