>

У Березівській бібліотеці пройшло свято, приурочене Дню козацтва

свято, приурочене Дню козацтва

Лише слава козацька
В далеких віках
За Дніпровими порогами,
За південними дорогами,
За степами, за широкими,
Наші прадіди жили.

Мали січ козацьку славную,
Цінували волю вільную.
Україну свою рідну,
Як зіницю берегли.

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в нашій країні відзначається День українського козацтва та День захисника України. Цей день обрали не випадково. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею. Народ завжди ставився до захисників України з повагою і любов’ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності.

Відзначили це свято і у читальному залі районної бібліотеки. Бібліотекарі відділу обслуговування Павлова Л. О. та Кожарновська Л. Б. запросили на захід учнів 10 кл. Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 з вчителем біології Стрільцовою В. П. Бібліотекарі розповіли історію виникнення козацтва та Запорозької Січі, провели конкурси, підготували презентацію «День українського козацтва», ознайомили з кодексом лицарської честі, пригадали прислів’я та народні прикмети на Покрову. Також учні прослухали козацькі пісні: «Ой на горі та женці жнуть», «Засвистали козаченьки», «Ой у лузі червона калина», «Їхав, їхав козак містом», «Ой розвивайся та й сухий дубе», «Розпрягайте, хлопці, коні», «Їхав козак за Дунай».

День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний. На завершення заходу Павлова Л. О. представила книжкову виставку «Козацькими стежками».

світо, приурочене Дню козацтва - 3

Поделиться статьей в социальных сетях: