>

Свято вина в Ухожанах Балтського району демонструє відродження національного виноробства

Свято вина - Балтський район - Ухожани

Багато хто з старшого покоління пам’ятає, що колись майже в кожному селі росли виноградники. Вино робили хоч і не сортове, але натуральне. Зате в багатьох господарів воно було знатне. Особливо славилися своїми винами пасицелівці, які виноробством займалися споконвічно. На жаль, з часом більш міцні напої витіснили вина з масового вжитку, а «сухий» закон остаточно поховав виноробство у нашому районі.

Але останнім часом в Україні в різних куточках стали відроджувати виноробство, яке, на думку фахівців, має великі перспективи розвитку. Саме виробництво вина в західних областях залучає на різні фестивалі чимало туристів.

Свято вина запропонував провести у своєму селі Ухожани Балтського району сподвижник української національної ідеї Микола Деомидович Заболотний. Його підтримала сільський депутат Олена Сергіївна Городецька. І на Дмитрів день до свого обійстя своїх односельців. Разом з гарними помічниками господар приготував для всіх гарне частування. Окрім смачного напою, всіх пригощали варениками, пиріжками та рибною юшкою. Але за застіллям не забув господар про головну мету свята – він ознайомив всіх присутніх з історією виноробства, з традицією та культурою вживання вина.

— Це була надзвичайно цікаво, — розповіла художній керівник ухожанського Будинку культури Майя Руденко. — Усім, хто цього дня завітав на гостини до Миколи Деомидовича, свято дуже сподобалося. Тож ми з депутатами, очільником села Анатолієм Іллічем Снігуром задумалися над тим аби всім разом долучитися до цієї ідеї, розширити межі свята та провести його наступного року більш ширше.

— Молоде вино, виготовлене з цьогорічного урожаю, зберігає ще аромат сонця, запашного літнього дня. Вино в цей час унікальне, по особливому ніжне, м’яке та має насичений неповторний аромат, — каже Микола Заболотний.

Варто зауважити, що свого часу Микола Заболотний працював шахтарем у Норильську, а повернувшись та батьківщину, збудував церкву святителя Миколая Української Православної Церкви Київського патріархату. За допомогою односельців облагородив джерело біля неї, облаштував невеличкий басейн зі святою водою.

Поделиться статьей в социальных сетях: