>

Татарбунари: проблемна автостанція

Татарбунари- автостанція

Події минулого тижня в місті Татарбунари зробили очевидною проблему, яка роками маскувалася судовими розбірками і не набувала розголосу. Мова йде про обличчя міста — автостанцію. Про що вже розповідала «Народна думка». Для його жителів стало звичним жити поряд з руїнами, що не скажеш про приїжджих людей та туристів. Їх зустрічає недоглянуте та понівечене обличчя міста, що аж ніяк не сприяє формуванню позитивної думки про нього. Варто сприйняти факт, що таке обличчя шокує і псує загальний вигляд міста. Потрібно негайно вирішувати це питання.

Дана проблема своїм корінням сягає 2007 року. Тогочасна міська рада передала за договором оренди землю автостанції ТОВ «Тека» на 49 років. Хоча протоколі засідання тогочасної сесії міської ради це рішення не зафіксоване.

Коментуючи цю угоду, голова районної ради Віктор Донкоглов неодноразово наголошував, що ті хто так вчинив зробили злочин, адже податки йдуть не в бюджет району, а в Одесу.

Особливої гостроти проблема набула 27 квітня. На автостанції зібралася громада, яка проти робіт, які в даний момент проводить ТОВ «Тека». Мова йде про монтаж тимчасових споруд, зокрема встановлення паркану, який має посприяти уникненню аварійних ситуацій, які неодноразово тут траплялися. Тоді як підприємці вважають, що на одному парканові справа не закінчиться. І в подальшому ТОВ «Тека» захопить виробничий майданчик, що погіршить якість надання пасажирських послуг, які і без того потребують покращення. Також така діяльність цієї компанії обмежить простір для здійснення підприємницької діяльності місцевими підприємцями.

Татарбунари- автостанція - 1

Обурення підприємців викликане також тим, що вони сплачують податок у місцевий бюджет, тоді як майбутні торгові точки ТОВ «Тека» направлятимуть кошти невідомо куди.

Татарбунари- автостанція -3За повідомленням державного органу, з 10 жовтня 2016 року закінчилась атестація ТОВ «Тека» в Татарбунарах. Вказана інформація має офіційний зміст, кожний бажаючий може ознайомитися з нею на сайті «Укртрансінспекції».

Для того, щоб отримати атестацію, ТОВ «Тека» має продемонструвати виконану роботу. З цією метою їх діяльність активізувалася. Що аж ніяк не свідчить про благі наміри щодо облаштування території навколо автостанції. У першу чергу роботи, які зараз здійснює ТОВ «Тека» потрібні для отримання атестації.

При відсутності атестації товариство «Тека» немає права здійснювати підприємницьку діяльність. Проте на орендованій земельній ділянці ТОВ «Тека» виїзна комісія міської ради зафіксувала 4 тимчасові споруди, 3 з яких є торгівельними об’єктами.

Погодьтеся, для міста від діяльності ТОВ «Тека» немає ніякої користі. Адже очевидно, що їх діяльність направлення для отримання власного прибутку.

На сьогоднішній день ситуація потребує конструктивного вирішення. Бо ми були свідками того, що підприємці не стримували свої емоції з приводу останніх подій: застосовувалася нецензурна лексика, проливався бензин, горіли шини, билися фари автомобілів.

Для того, що знайти діалог, голова районної ради Віктор Донкоглов запросив на бесіду представника ТОВ «Тека» Сардаляна Віталія, міського голову Андрія Глущенка, начальника Татарбунарської поліції Івана Триколіча, активного учасника громадської ради при Татарбунарській райдержадміністрації Світлану Вовченко, архітектора проекту автостанції Олександра Очинського та одного з представників підприємців. Кожен присутній мав можливість висловитися, але вирішення конфлікту не відбулося.

Татарбунари- автостанція - 2

Проблема насправді серйозна. Досить складно розібратися хто правий, а хто ні. Проте чітко повинно бути визначено, що вирішення проблеми потрібно здійснити у правовому руслі.

Єфросинія МУКІЄНКО

На цю тему читайте також:
ТАТАРБУНАРИ: гаряча точка — автовокзал

Поделиться статьей в социальных сетях: