>

Тенденції 2018 року: бібліотеки як інформаційний простір

семінар для працівників сільських бібліотек - Татарбунари

Сьогодні сільські та міські бібліотеки відіграють велику роль у світогляді суспільства, громади. Залучаючи населення до багатьох своїх заходів і акцій, вони сприяють підвищенню соціальної активності людей, формують у них громадянську свідомість, допомагають створювати особливий мікроклімат у місті або селі. В невеликих, за чисельністю жителів, селах, де не залишилося жодних культурних закладів, саме бібліотеки стають центрами суспільного життя, де мешканці не тільки отримують інформацію і проводять своє дозвілля, але й обговорюють нагальні проблеми своєї „малої батьківщини». Тому сьогодні перед бібліотекарями поставлені конкретні завдання щодо створення комфортних умов в бібліотеках, де читачі почуватимуться зручно й невимушено, та впровадження інноваційних форм роботи з користувачами. Важливою умовою діяльності бібліотек є якісне планування, яке базується на реальних ресурсах в рамках можливостей та доцільності поставлених завдань.

Відповідно до плану роботи Татарбунарської ЦБС, 2 лютого в читальному залі центральної районної бібліотеки пройшов семінар для працівників сільських бібліотек — філій. В ході семінару обговорювалися пріоритетні напрямки діяльності бібліотек на 2018 рік, регіональні дослідження поточного року. В цьому році продовжує тривати Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна», планується проведення мережевої фото акції — інтерактивна карта «Туристичні перлини Одеського краю» та багато інших різнопланових заходів.

Усі прагнуть, щоб заклад, якщо не став би зразком культурного та інформаційного центру села, то хоча б максимально наблизився до цього, став невід’ємною частиною громади, з безкоштовним та вільним доступом до інформації, знань та культурних надбань. У сучасних умовах, враховуючи величезні обсяги інформації, високу вартість книг і періодичних видань, окремо взята бібліотека не може повноцінно функціонувати як центр інформації, використовуючи тільки власні фонди. Тому на сьогоднішній день хочеться, щоб органи місцевого самоврядування співпрацювали та підтримували бібліотечні заклади.

Наші бібліотекарі беруть активну участь у різноманітних конкурсах, проектах та акціях. Так, у рамках обласного конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина», який проводився минулого року, в номінації «Рукотворні скарби», мешканець с. Дмитрівка Русєв Олександр Васильович, студент Одеської будівельної академії, отримав 3-тє місце та був нагороджений дипломом і подарунком.

Методист ЦБС Ганська О.Б.

Поделиться статьей в социальных сетях: