>

Тилігульский лиман врятують від пересихання до кінця 2017 року

Тилігульский лиман - пересихання - канал

Реконструкція з’єднувального каналу між Тилігульским лиманом і Чорним морем добігає кінця. Завершене будівництво шлюзу між Сичавкою та Коблево, який контролюватиме рівень води. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов на своїй офіційній сторонці у Facebook (https://www.facebook.com/maksym.stepanov.official).

«Наносозатримуючу споруду зведено на 80%. Головне — Лиманська райадміністрація повідомила, що Тилігульський лиман з’єднають із морем та пустять воду до кінця цього року. Скоріш за все, це відбудеться після 20 грудня. Після з’єднання лиману з морем рівень солоності впаде. Це допоможе повернути рибу у водоймище», — розповів Максим Степанов.

Як підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації, «у серпні стало відомо, що для виконання робіт не вистачає коштів. Цю проблему вирішено». Наразі проект фінансується з державного та обласного бюджетів. З моменту початку реконструкції вже використано більше 50 мільйонів гривень.

Нагадаємо, реконструкцію каналу розпочали у жовтні 2016 року. Через те, що побудовану за радянських часів споруду засипало піском та замулило. Відповідно, лиман почав міліти, а рівень солоності води став вдвічі більший, ніж у Чорному морі — понад 30 проміле. Відремонтований канал допоможе «оздоровити» водойму, зокрема, збагатити її рибними ресурсами.

Поделиться статьей в социальных сетях: