>

Тінь Пушкіна повертається

Тінь Пушкіна - Одеса

10 січня 2018 року під керівництвом першого заступника Одеського міського голови Анатолія Орловського відбулася виїзна нарада з приводу відновлення арт-об’єкта «Тінь О.С. Пушкіна».

У нараді також взяли участь заступник директора департаменту міського господарства Наталія Прейгер, начальник управління дорожнього господарства Андрій Шмагай, член Президентської ради Всесвітнього клубу одеситів Олена Павлова, скульптор Олександр Князик, краєзнавець і Почесний громадянин Одеси Олег Губар та інші, повідомляє департамент інформації одеської міськради.

Відкритий у 2013 році на перетині вулиць Дерибасівської та Рішельєвської пам’ятний знак «Тінь О.С. Пушкіна» вже став одним з найпопулярніших арт-об’єктів у центрі Одеси. Тут на початку XIX-го століття знаходився Будинок Рено — одина із адрес, за якою в Одесі жив Олександр Пушкін під час свого перебування на засланні в 1823-1824 рр. Автори ідеї арт-об’єкта — Олег Борушко і Олег Губар, скульптор — Олександр Князик, архітектурна група «ЛІК» — керівник Ігор Коновалов і Роман Топілов.

У кінці 2017 року внаслідок масштабної реконструкції вулиці Рішельєвської пам’ятний знак був частково пошкоджений. Частина плитки, з якої складалася «тінь», була розібрана і частково сколота.

10 січня 2018 року під час виїзної наради за рекомендацією скульптора Олександра Князика було вирішено відновити арт-об’єкт на колишньому місці.

«Переносити об’єкт в інше місце — це дуже трудомісткий процес, відновлювати нелегко, але простіше. Зараз необхідно зняти кальку з плитки, що залишилася, і закрити всю композицію щитом. Навесні можна буде приступити до відновлювальних робіт, а поки що необхідно підготувати фрагменти», — пояснив скульптор арт-об’єкта «Тінь О.С. Пушкіна» Олександр Князик.

Крім того, після завершення реконструкції вул. Рішельєвської та відновлювальних робіт по арт-об’єкту, планується, що фахівці комунального підприємства «Одесміськсвітло» розглянуть питання про спеціальне освітлення (підсвічування) «Тіні О.С. Пушкіна».

Поделиться статьей в социальных сетях: