>

Третя річниця з дня загибелі Дмитра Сирбу…

прикордонник Дмитро Сирбу

Сьогодні, 11 липня минула третя річниця з дня трагічної загибелі на сході України нашого земляка–прикордонника Дмитра Сирбу. Час минає та не лікує біль від втрати сина, брата, друга, вірного товариша, побратима. Вшанувати пам’ять нашого героя, вклонитися його батькам, сьогодні зібралися рідні та близькі Дмитра, військовослужбовці Білгород-Дністровського прикордонного загону та військових частин, які дислокуються в Сараті, волонтери, ветерани АТО, представники добровольчих формувань та громадських організацій Одеси та області, керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та селищної рад, мешканці Сарати, Новоселівки та інших сіл району.

прикордонник Дмитро Сирбу - 1

Учасники жалобних заходів організованою автоколоною проїхали територією селища та вулицями рідного села Дмитра, взяли участь у поминальному молебні, пам’ятному мітингу та покладанні квітів до меморіальної дошки Дмитра Сирбу біля Саратської школи-гімназії, біля могили Дмитра Сирбу та пам’ятного знаку біля будинку його родини в селі Новоселівка.

прикордонник Дмитро Сирбу - 2

Згадували про той «чорний» день трирічної давнини… 11 липня 2014 року в районі села Зеленопілля Луганської області біля 4:30 годин ранку російсько-терористичні угрупування обстріляли з реактивної системи залпового вогню «Град» базовий табір українських військових. У результаті обстрілу загинуло 29 військовослужбовців Збройних Сил України та 6 військовослужбовців Державної прикордонної служби України, серед них і солдат Дмитро Сирбу.

прикордонник Дмитро Сирбу - 2

«Йому назавжди залишиться 20 років. Він загинув у тому віці, коли молоді люди мріють про майбутнє і будують плани на життя. Дмитро мріяв стати офіцером прикордонної служби, бути професійним військовим і захищати кордони своєї держави. Тому не роздумуючи, у числі перших пішов боронити Україну у перші місяці російської агресії… Ця навала триває і сьогодні, за довгі три роки загинули тисячі кращих синів та дочок України. До сьогодні тривають ці жертви. Та завдяки їм — загиблим та тим, хто продовжує відстоювати нашу землю, Україна вистояла, і ми живемо під мирним небом, вирощуємо хліб, ростимо дітей і маємо свою державу. Дмитро загинув, але він живий у пам’яті людей і виховує своїм прикладом справжніх патріотів України. Бо немає більшої честі і подвигу ніж віддати життя за батьківщину. А вулиця на якій жив Дмитро Сирбу, названо його іменем». Про це говорили у своїх виступах військовий капелан, благочинний Білгород-Дністровського району отець Іван, депутат районної ради і волонтер Райнов Б.І., волонтер і громадський активіст Ротар В.В., керівник апарату райдержадміністрації Кімліченко Л.В., заступник голови районної ради Небога О.І., Саратський селищний голова Негодяєв А.Л., заступник начальника відділу персоналу Б.-Дністровського прикордонного загону полковник Паславський М.П., представник Південного регіонального управління Державної прикордонної служби полковник Гонтар В.А., командир в/ч 2611 підполковник Герасимчук І.В., мати загиблого в зоні АТО з Окнянського району Валентина Антипова, родичка ще одного нашого загиблого земляка Геннадія Лиховида – Лілія Маковецька, активістка Татарбунарського волонтерського центру Людмила Алексеєнко.

Нині мрії Дмитра втілює молодший брат Ігор, який саме сьогодні складає іспити до військової академії. Учасники зустрічі висловлювали щирі співчуття і разом з тим слова поваги і захоплення стійкістю, силою духу та патріотизмом батьків Дмитра та Ігоря, які виховали своїх синів справжніми чоловіками та патріотами. «Мати, яка втративши одного сина, не тратила віри в справу українських захисників, не стала заперечувати проти вибору другого сина і відпустила його на військову службу, викликає повагу і щиру вдячність», відзначив полковник Гонтар В.А., вручаючи Анжелі Василівні Почесну відзнаку Південного регіонального управління Державної прикордонної служби.

Розділяючи з рідними скорботу та біль втрати, учасники зустрічі вшанували пам’ять Дмитра Сирбу та всіх полеглих захисників України хвилиною мовчання. Вічна пам’ять і слава героям!

Поделиться статьей в социальных сетях: