>

У Ананьївському районі найближчим часом реалізовуватиметься багато культурних проектів

Під час засідання Ради регіонального розвитку в Ананьївському районі, перше засідання якої відбулось 12 грудня 2018 року, було напрацьовано ряд заходів з перспектив розвитку Ананьївського району у різних галузях економіки та суспільного життя. Всі вони спрямовані на реалізацію реформ, які сьогодні успішно реалізуються внашій державі.

Ініціативи та реформи, запропоновані Президентом та урядом – це і децентралізація, і освітня та медична реформи, і зрушення які ми зараз маємо в аграрній промисловості, — носять системний та далекоглядний характер. Усі разом ми маємо зрозуміти, що незважаючи на труднощі, які існують, Україна успішно розвивається та йде європейським курсом. У кожного з учасників Ради, зокрема у керівників органів місцевого самоврядування району, є досвід роботи, і успішні проекти, які вдалось реалізувати протягом останніх років. І головне є підтримка жителів громад та особисте бачення розвитку Ананьївського району – це саме те, на чому наголошує Президент Петро Порошенко та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, повідомляє Ананьївська РДА.

Протягом останніх років в районі відбулось багато приємних зрушень, розпочато реалізацію багатьох важливих проектів.
Сьогодні хочу зупинитися на одній з основних та перспективних галузей – культурі. Культура як самостійна галузь соціально-культурного будівництва включає в себе широке коло установ, організацій, закладів культури. До цієї галузі належать: театральне, музичне, хореографічне, образотворче, декоративно-прикладне мистецтво; музеї, бібліотеки, будинки культури та ін.
Духовний і культурний розвиток особистості — це складна й водночас дуже важлива справа. Лише культурні народи можуть створити справжню демократичну, високорозвинену державу.
Для сучасного суспільства проблема формування духовності, духовної культури особливо актуальна. Саме на вирішення цієї проблеми і спрямована робота закладів культури району, до складу якої входять:
— Районний Будинок культури;
— 11 сільських Будинків культури;
— 10 сільських клубів;
— дитяча музична школа ім. П.І.Ніщинського та 2 школи-філії (с.Жеребкове, с.Гандрабури);
— історико-художній музей м.Ананьєва та Байтальський історико-краєзнавчий музей;
— централізована бібліотечна система району, до складу якої входять центральна районна бібліотека для дорослих, районна дитяча бібліотека та 28 — бібліотек філій в селах.
Протягом останніх років робота закладів культури направлена на збереження та розвиток духовних здобутків, звичаїв та традицій, відродження української національної культури та культури інших народів, які проживають на території району, втілення у життя народних звичаїв та обрядів, організації змістовного різноманітного дозвілля населення району.
Приємним є те, що разом з традиційними народними святами, в районі діють притаманні тільки Ананьївському району культурні проекти, які відображають притаманні саме жителям нашого регіону культурні традиції та народні звичаї. Серед них вже традиційне міжрайонне свято «Широка Масляна». Крім того, Ананьївський район є єдиним в області, де вже 13 років поспіль проводиться фестиваль молдавської національної культури «Стругушор», який збирає не лише представників районів області, а і гостей з ближнього зарубіжжя (РМолдови).
Ще один проект ананьївських працівників культури переріс у міжрайонний — це фестиваль «Самоцвіти Ананьївщини», який проводиться щорічно і спрямований на пошук талантів, їх широке залучення до культурного життя району та області, збереження та примноження кращих традицій, народних обрядів, фольклору, та їх популяризацію.
Традиційним є і молодіжний районний конкурс «Красуня Ананьївщини».
Заклади культури Ананьївщини виконують і надважливу функцію – виховання молодого покоління, формування свідомої громадянської позиції, патріотизму та відповідальності. На це спрямовуються відкриті виховні заходи в бібліотеках міста та району, тематичні виставки та «круглі столи», диспути з залученням представників влади, учасників бойових дій на Сході, активних громадських діячів, тощо.
Застосовуються і новітні форми роботи з дітьми та читачами. На базі районної дитячої бібліотеки створено та діє Самоорганізуючий навчальний центр, під який було проведено капітальний ремонт приміщення. Центр оснащений сучасним комп’ютерним обладнанням, підключений до мережі Інтернет і користується великим попитом дитячого та дорослого населення.
Враховуючи значимість культури в формуванні світогляду людини, збереження історичної пам’яті, владою в районі, спільно з органами місцевого самоврядування, приділяється значна увага створенню належних умов для повноцінного функціонування закладів культури, можливості залучення до участі у культурному житті району широких верств населення.
Зокрема, майже завершено капітальні ремонтні роботи в районному Будинку культури, який через аварійний стан на протязі майже 20-ти років не може повноцінно функціонувати. Повністю замінено покрівлю даного приміщення, проведено капітальний ремонт підлоги, декоративних решіток радіаторів, енергозабезпечення, електроосвітлення глядацької зали та сцени.
Не відстають і сільські заклади культури:
Проведені капітальні ремонти сільського Будинку культури в с.Точилово, Гандрабурського Будинку культури, Будинку культури в с.Долинське, Будинку культури в с.Коханівка, Будинку культури на Першій дільниці с.Ананьєва.
Здійснені поточні ремонти: сільського клубу с. Шелехове; Будинку культури та фасаду приміщення сільського Будинку культури с.Новогеоргіївка .
Значною подією в культурному житті району став капітальний ремонт даху будівлі Ананьївського історико-художнього музею ім. Є.І. Столиці.
Такі результати засвідчують зусилля влади усіх рівнів на подолання негативних тенденцій соціально-економічного та духовного розвитку.
Пріоритетними завданнями роботи в галузі культури я, особисто, бачу підтримку творчого потенціалу культурних закладів, збереження національної спадщини, сприяння розвитку сучасної української культури.
Ми і надалі спрямовуватимемо наші зусилля на розвиток культури району. Так, планується вжити заходів з модернізації матеріально-технічної бази та подальшого розвитку інформаційно-технологічної інфраструктури бібліотек, клубних закладів, дитячої музичної школи. Плануємо продовжити ремонт усього приміщення районного Будинку культури.
Сьогодні, у переддень Нового року хочу привітати усіх жителів Ананьївського району зі святами. Нехай Новий рік принесе нашій країні мир, злагоду та процвітання. Блага звістка про народження Христа утверджує нашу віру в перемогу добра і дає нам сили творити своє майбутнє.

Голова районної державної адміністрації Г.Д.Карпова

Поделиться статьей в социальных сетях: