>

У Балті відбулася медична нарада півночі області за участю заступника МОЗ Павла Ковтанюка

медична нарада - Балта

Разом з столичним гостей на нараду в Балту прибули директор Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту Одеської облдержадміністрації Тетяна Крива, радник голови постійної комісії з охорони здоров’я Одеської облради Оксана Пастернак та інші зацікавлені особи.

Питання наради було одне, але доволі не просте: чиновники мали визначитися де саме буде розміщуватись центр госпітального округу півночі Одеської області — в Подільську чи, всеж таки, в Балті.

Під час наради заступник міністра Павло Ковтанюк розповів, як саме має бути організована вторинна медична допомога: щоб за 60 хвилин пацієнт міг дістатися до медустанови, де отримає інтенсивне і якісне лікування. Головні лікарі північних районів області розповіли, в які лікувальні установи їх фахівці направляють пацієнтів, куди люди їдуть на консультацію і скільки часу витрачають на переїзд, привели статистику народжуваності в своїх районах, а також висловили особисті припущення про те, яке місто має стати центром госпітального округу. Думки розділилися. Аргументів «за» і «проти» було наведено чимало.

Як згодом написав сам Павло Ковтанюк на своїй сторінці в Фейсбук:

«Питання стояло Балта чи Подільськ. Подільск має історично сильну базу, а Балта динамічно розвивається. Прийняли спільне рішення: в центрі округу будуть обидві лікарні, які конкуруватимуть за пацієнта, коли гроші «підуть» за послугою.

Балта виявилася чудовим прикладом того, що таке правильно утворена об’єднана громада. Класний менеджмент на рівні громади і медичних закладів, максимальна підтримка реформ і готовність їх втілювати. В тому числі займатися дорогами (півметрові ями!).»

медична нарада - Балта - 1

Такі висновки він зробив й з того, що бачив на власні очі. Після наради делегація висопоставлених гостей відвідала КУ «Балтська ЦРЛ» — побувала у всіх відділеннях, поспілкувалася з головними фахівцями лікарні. Павло Ковтанюк також побував в КУ «Балтський центр ПМСД» де йому показали в дії медичну інформаційно-аналітичну систему «Ескулап», що доволі позитивно вразило заступника міністра МОЗ.

Поделиться статьей в социальных сетях: