>

У Балті представники «Депутатського контролю» влаштували свято захисникам Вітчизни

свято захисникам Вітчизни у Балті

14 жовтня — це особливий для українців день. Це — День захисника України, свято Покрови, День козацтва, день створення УПА. В Балті воно стало по-справжньому народним. За ініціативи громадських активістів, зокрема, волонтерів представництва МДО «Депутатський контроль» Балта, було вирішено його присвятити саме нашим рідним захисникам — воїнам АТО.

Зранку в церкві Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ настоятель храму о.Андрій разом з священником костелу Святого Станіслава отцем Дмитром відслужили святкову літургія та молебень за здравіє наших воїнів. У своїй молитві всі присутні просили заступництва у Пресвятої Богородиці для нашої стражденної України, для всіх її громадян. А особливо просили допомоги для українського війська, переселенців, всіх постраждалих від війни на Сході. Після діти прихожан та учасників АТО привітали всіх воїнів зі святом гарними віршами.

Урочистою колоною пройшли воїни АТО, волонтери, священнослужителі, громадські активісти просто небайдужі балтяни до Меморіалу Слави, де відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому за незалежність України учаснику Революції Гідності та бійцю батальйону «Айдар» Юрію Базгі. До урочистостей долучилися представники влади, депутати місцевих рад, керівники навчальних закладів та представники бюджетних організацій. Почесну місію відкриття дошки виконали керівник ГО «Воїнське братство» Руслан Антонюков та учасник бойових дій Євген Паєвський. Після її освячення, всі бажаючі могли звернутися до учасників зібрання. Свої щирі слова подяки воїнам — захисникам висловили т.в.о.голови РДА Ярослав Дідух, міський голова Сергій Мазур, керівник ГО «Воїнське братство» Руслан Антонюков та інші.

Після урочистої частини всі бажаючі могли поласувати смачною армійською кашею та рибною юшкою. Польова кухня працювала біля офісу ГО «Воїнське братство».

Організаторами та спонсорами цього застілля виступили керівник національного руху «ДІЯ» в Балті Вячеслав Яровенко, райвійськкомат, керівник ГО «Воїнське братство» Руслан Антонюков, релігійна громада церкви Пресвятої Богородиці (о.Андрій Сирко), підприємець — учасник бойових дій Анатолій Яровенко.

У цей час отець Андрій разом з воїнами АТО, батьками відвідали могили загиблих на сході України наших земляків Юрія Базги, Віталія Порфир’єва та Леоніда Книша та відслужили панахиду.

Поделиться статьей в социальных сетях: