>

У Балті вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС - Балта

14 грудня в Балті відбулися урочистості з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розпочалися вони в актовій залі НВК «Балтська ЗОШ №3— колегіум» невеличкою концертною програмою. У виконанні Людмили Маркитан, Юлії Ангарбаєвої прозвучали зворушливі пісні про Україну, а юна вихованка школи мистецтв Марина Кушнір подарувала всіяним сивиною ліквідаторам Чорнобильської АЕС та всім присутнім пісню про любов доньки до батька, яка викликала скупі чоловічі сльози. Підбадьорили своїми гарними пісня ВІА «Контрасти» вчителів школи та дитячий хореографічний колектив школи «Веселка»(керівник Л.Гур’янова).

Перед присутніми виступили голова районної ради Олексій Пантілєєв та перший заступник міського голови Валерій Желіховський, які у своїх промовах повернулися до події, яка уже третє десятиліття бентежить душу кожного свідомого громадянина та висловили подяку тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом.

Після такої зворушливого вступу ліквідатори на ЧАЕС мали можливість у невимушеній обстановці поспілкуватися в керівниками району і міста: заступниками міського голови з соціальних питань Валерієм Желіховським та питань ЖКГ Федором Молодцем, начальником відділу з питань охорони здоров’я Станіславом Чорним та начальником відділу з питань розвитку громадського суспільства Анною Рибіцькою, а також — з головою районної ради Олексієм Пантілєєвим та керівником апарату райдержадміністрації Олександром Цурканом.

Начальник відділу охорони здоров’я Станіслав Чорний порушив болюче питання щодо медичного обслуговування чорнобильців. За його словами, сімейні лікарі центру ПМСД чекають на кожного, кому потрібна медична допомога. Він також розповів про можливість безкоштовного п’ятиденного лікування у денному стаціонарі центру (кошти на це виділяються з міського бюджету).

Після цього всі присутні вирушили до пам’ятного знаку землякам-ліквідаторам аварії, де до них приєдналися представники трудових колективів та громадськості, учні навчальних закладів міста. Вшановуючи пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, всі присутні поклали квіти та тихо помолились за їхні душі. Тихо плакали вдови.

Поделиться статьей в социальных сетях: