>

У Березівці відбувся книжковий форум

виставка-форум «Українська книга на Одещині»

У Березівці пройшов XVIII Всеукраїнський виставка-форум творів друку провідних видавництв України «УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ», повідомляє Березівська РДА.

Проведення цього масштабного заходу спрямоване на подальшу розбудову Української держави, збереження і примноження духовного та культурного надбання українського народу; розвиток і функціонування української мови в усіх сферах громадського життя; піднесення вітчизняної видавничої справи; утвердження в суспільстві престижу української книги; розповсюдження та популяризації нових книжкових видань, що вийшли впродовж року на теренах України; поповнення бібліотек Південного регіону новою літературою.

Гостями Березівського району були — заступник генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки, член Оргкомітету ХVIII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» — Арюпіна Л. В., начальник відділу культури, мистецтв, національностей та релігій управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації — Різникова Я. О., президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, член Колегій Держкомітету телебачення і радіомовлення України та Міністерства освіту України, член Громадської ради при Держкомітеті телебачення і радіомовлення України, кавалер ордена «За заслуги» 2 і 3 ступеня, заслужений працівник культури України — Афонін О. В., головний редактор видавництва «Мистецтво», заслужений працівник культури України, кавалер орденів княгині Ольги 2 та 3 ступенів — Прибєга Н. Д., голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України- Дмитрієв С. В. та багато інших.

З вступним словом виступили почесні гості та керівники району. Під час відкриття заходу була проведена благодійна акція, спрямована на поповнення бібліотек Березівського району новими виданнями. Були подаровані книги Березівській централізованій бібліотечній системі, Березівському вищому професійному училищу Одеського національного політехнічного університету, Березівському дитячому притулку «Сонечко» від видавництв та з обмінно-резервного фонду ОННБ у кількості більше 2500 книг. Було проведено нагородження переможців міського конкурсу дитячого малюнку «Герой улюбленої книги»:

  • І місце – Трішенкова Валерія, учениця 6-Б класу Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2,
  • ІІ місце – Капріор Іван, учень 8 класу Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1,
  • ІІІ місце – Мельник Аліна учениця 9-А класу Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.

Вручені почесні грамоти від організаційного комітету XVIII Всеукраїнської виставки форуму «Українська книга на Одещині» за активну участь в організації круглого столу та сприяння популяризації вітчизняного книговидання голові Березівської районної державної адміністрації Заболотному Г. В., голові Березівської районної ради Мосійчуку В. Л., голові Березівської міської ради Григорашу В. В. та начальнику відділу культури Березівської районної державної адміністрації Глазовій Ж. Б.

В приміщенні Березівської районної державної адміністрації відбулось засідання круглого столу на тему: «Шляхи співпраці та координація зусиль бібліотек і видавництв щодо популяризації української книги та читання серед молоді».

виставка-форум «Українська книга на Одещині» - 1

Весь час присутні гості та жителі району мали нагоду насолоджуватись святковим концертом, виставкою-презентацією творчого доробку провідних видавництв України, книжковою виставкою поетів та письменників Березівщини, виставкою творчості вихованців ЦДЮТ, картинами з пластиліну та фото Мишка Миколи, виробами місцевої майстрині Лудан Наталії.

виставка-форум «Українська книга на Одещині» - 2

Почесні гості Березівщини ознайомились з містом та відвідали Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету та лижні схили, де був проведений екскурс в історію часів Петра Калнишевського, криницю та пам’ятний знак, на честь якого відкрито в цій місцевості.

Поделиться статьей в социальных сетях: