>

У Березівці відкрився Центр надання адміністративних послуг

Нещодавно в Березівському районі за ініціативи Березівського міського голови Валерія Григораша відкрився Центр надання адміністративних послуг. Даний Центр був створений для того, щоб жителі міста Березівки, Березівського району мали змогу своєчасно, в повному обсязі зареєструвати свої речові права на об’єкти нерухомого майна, а також бізнес.

Правовою підставою для створення Центру стали Закон України від 26.11.2015 р. №834-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно», а також закон від 26.11.2015 р. №835-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» відповідно до яких було започатковано передачу повноважень з питань державної реєстрації прав на нерухоме майно та бізнесу від реєстраційних служб територіальних органів юстиції до органів місцевого самоврядування – міських, селищних, сільських рад. У зв’язку з цим, на підставі вказаних законів дані повноваження реєстраційних служб з 01.05.2016 року були припинені.

До повноважень Центру були віднесені наступні питання:

— державна реєстрація права власності на об’єкти нерухомого майна (земельні ділянки, житлові, нежитлові будинки, будівлі та споруди);

— державна реєстрація права оренди (договорів оренди) земельних ділянок, а також інших об’єктів нерухомості;

— надання інформації з Державного реєстру речових прав;

— реєстрація (зняття з реєстрації) місця проживання фізичних осіб на території міста Березівки;

—  державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних та фізичних осіб.

До складу Центру увійшли 2 державні реєстратори та 2 адміністратори, які отримали доступ до відповідних Державних реєстрів, мають вищу юридичну освіту та досвід роботи в сфері юриспруденції.

По територіальності повноважень Центр може здійснювати державну реєстрацію речових прав, які виникли та розташовані на території Одеської області. Це означає, що Центр уповноважений здійснювати державну реєстрацію речових прав, як жителів міста Березівки, Березівського району, так і жителів всіх населених пунктів Одеської області.

Тому, враховуючи вищевикладене, Березівська міська рада запрошує всіх жителів населених пунктів Одеської області, орендарів та орендодавців земельних ділянок, власників нерухомого майна, чиї речові права залишились не зареєстрованими, керівників сільськогосподарських підприємств до Березівського міського Центру надання адміністративних послуг для реалізації свого конституційного права бути повноправним власником або користувачем (орендарем) нерухомого майна.

Інформацію стосовно даних питань можна отримати за адресою: Одеська область, м. Березівка, вул. Генерала Плієва, 9 (адмінбудівля Березівської міської ради, перший поверх, тел.: 048(56) 2-15-46, 048 (56) 2-19-23, прийом громадян ведеться щоденно).

 

 

Поделиться статьей в социальных сетях: