>

У Білгороді-Дністровському відкривається гемодіалізний центр

C:\Users\Garmony\Downloads\Гемодіалізний центр - Білгород-Дністровський.jpg

Сьогодні під час робочої поїздки голови ООДА Максима Степанова до м. Білгород-Дністровський відбудеться відкриття гемодіалізного центру, повідомляє прес-служба ОДА.

Зараз в Одеській області на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу (252) та перитонеального діалізу (106) замісну ниркову терапію отримує 358 людей.

Кількість пацієнтів, що потребує лікування методом гемодіалізу, неухильно зростає з кожним роком.

Враховуючи, що в області проживає 2,3 млн. населення, потреба в забезпеченні замісної ниркової терапії за середньосвітовими розрахунками повинна складати близько 1000 осіб.

Станом на 1 січня 2017 року цю допомогу в Одеській області отримує 252 пацієнта, що складає чверть від реальної потреби.

На забезпечення життєдіяльності таких пацієнтів у 2016 році було використано 120 823 300,0 грн. бюджетних коштів.

Гемодіалізна служба області представлена 5 гемодіалізними відділеннями: Одеська обласна клінічна лікарня (22 апарати), Одеська міська лікарня №10 (20 апаратів), Ізмаїльська (9 апаратів), Подільська (6 апаратів)та Арцизська (4 апарати) лікарні. Усього 61 гемодіалізний апарат.

Враховуючи, що гемодіалізна мережа покриває лише незначну частку від потреби населення області, назріла гостра необхідність її розбудови та удосконалення.

Концепцією розвитку охорони здоров’я Одеської області заплановано відкриття гемодіалізних відділень у чотирьох районах області, що дасть змогу надавати пацієнтам з хворобою нирок спеціалізовану медичну допомогу у максимальному наближенні до місця проживання. Адже такому пацієнту необхідно тричі на тиждень проводити гемодіаліз.

В рамках Концепції, за підтримки Fresenius Medical Care, світового лідера постачання продуктів та послуг для людей з хронічною нирковою недостатністю, гемодіалізне відділення відкривається у м.Білгород-Дністровський.

Відділення буде здатне надавати спеціалізовану медичну допомогу населенню міста Білгород-Дністровськийта Білгород-Дністровськогорайону, Овідіопольського району та міста Чорноморськ.

Відкриття такого відділення дозволить забезпечити безперебійну підтримку життя 24 пацієнтам.

Гемодіалізне відділення у м. Білгород-Дністровський обладнане 6 гемодіалізними апаратами загального призначення та 1 апаратом для надзвичайних ситуацій (гостра ниркова недостатність, інфекційні хвороби та як технічний резерв). Забезпечення витратними матеріалами, технічну та медичну допомогу відділенню буде здійснювати Одеська обласна клінічна лікарня.

Поделиться статьей в социальных сетях: