>

У Кремидівці зустрічають воїнів першого ешелону 28-мої окремої механізованої бригади, які повернулися з АТО

зустріч воїнів 28-мої окремої механізованої бригади

17 січня о 10:00 на залізничній станції Кремидівка (Лиманський район) проходить урочиста зустріч воїнів першого ешелону 28-мої окремої механізованої бригади, які виконували бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції на сході України та згідно плану ротації повертаються до пункту постійної дислокації, повідомляє прес-служба ОДА.

З початком проведення антитерористичної операції на сході країни 28 окрема механізована бригада приймає безпосередню участь в період:

— з 5 липня по 28 серпня 2014 року 1 батальйонна тактична група бригади брала участь в боях поблизу населених пунктів Амвросіївка, Кутейнікове, Маринівка, Степанівка, Григорівка та СаурМогили.

— з 29 вересня 2014 року по 6 вересня 2015 року 28 окрема механізована бригада вела бойові дії з російським агресором та незаконними збройними формуваннями поблизу населених пунктів Красногорівка, Мар’їнка, Березове, Тарамчук, Світле, Невельське. 03 червня 2015 бригадою була проведена одна з найуспішніших операцій ЗСУ по відбиттю масованого наступу незаконних збройних формувань, метою яких було захоплення Мар’їнки, Курахово та Красногорівки, вихід на оперативний простір з одночасним оточенням українських військ в районі населеного пункту Пєскі та в районі Авдіївки.

— з 10 листопада 2015 року по 23 жовтня 2016 року 28 окрема механізована бригада утримувала смугу оборони в районі населених пунктів Станиця-Луганська місто Щастя.

— з червня 2017 року по січень 2018 року утримувала рубежі оборони у смузі населених пунктів Новотроїцьке — Чермалик.

З початку війни бригада втратили 144 військовослужбовця та 426 — отримали поранення.

За цей період нагороджено військовослужбовців:

Державними нагородами України — 94, з них 75 посмертно.

Відзнаками Верховної Ради України: 4 військовослужбовця.

Відомчими нагородами — 403 військовослужбовця, зокрема:

  • відзнаками МОУ — 303 військовослужбовці;
  • відзнаками НГШ ЗСУ — 77 військовослужбовців;
  • відзнаками КСВ — 23 військовослужбовця.
Поделиться статьей в социальных сетях: