>

У Любашівці консультуватимуть із правових питань

1 вересня у Любашівці розпочинає свою діяльність “Любашівське бюро правової допомоги”. Відтепер жителі Любашівки та району матимуть можливість за місцем свого мешкання скористатися усіма можливостями та перевагами системи надання безоплатної правової допомоги.

Бюро є структурним підрозділом Котовського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Знаходиться за адресою: смт Любашівка, вулиця Софіївська, буд. 47 (приміщення колишньої бухгалтерії Любашівської ЦРЛ). Графік роботи — з понеділка по п’ятницю, з 09.00 до 18.00, без обідньої перерви, повідомляє Любашівська РДА.


Працівники бюро консультуватимуть громадян з правових питань, роз’яснюватимуть зміни у законодавстві, складатимуть документи непроцесуального характеру, займатимуться правопросвітництвом, а в разі потреби, за рішенням Котовського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, здійснюватимуть представництво в суді для соціально вразливих категорій громадян. Також в бюро можна буде не лише отримати безоплатну правову допомогу, а й скористатись електронними сервісами Мін’юсту.


Всього по Україні відкриється 436 таких бюро, на Одещині — 24. Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.


Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на досягнення таких цілей:
• підвищення правової грамотності мешканців громад;
• сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;
• зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
• зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;
• посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
• сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;
• оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров’я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
• запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

Поделиться статьей в социальных сетях: