>

У Миколаївці відкрився оновлений історико-краєзнавчий музей

26 листопада в Миколаївці відбулось відкриття оновленого Миколаївського історико-краєзнавчого музею за участю керівництва району, директорів навчальних закладів району, працівників управління освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації, громадськості. Ведучі вихованці гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості «Пізнаємо рідний край» (керівник Тернавська Ю. О.) провели для всіх присутніх короткотривалу екскурсію музеєм. Юні екскурсоводи розповідали про цікаві історичні знахідки, видатних людей нашого району та про історичні події, свідками яких були жителі Миколаївського району, повідомляє Миколаївська РДА.

 

Завідуючий музеєм Бузенко О.Ю. розповів, що після набрання чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» майже всі експонати та стенди музею були оновлені. В музеї з`явились нові розділи, експонати та фотоматеріали.
Особливо зацікавила присутніх українська селянська хата, яка вбудована прямо в приміщенні музею з метою збереження та відновлення українських традицій нашого народу. В ній екскурсоводи розповіли про життя та побут наших предків.

На даний час працівниками продовжується збір автентичного матеріалу для музею, отож якщо в когось є цікаві старовинні речі — в музеї будуть їм раді.

Т.в.о. голови районної державної адміністрації А. М. Харькова подякувала всім тим, хто доклав чимало зусиль задля реставрації та відкриття оновленого музею, а саме: управлінню освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації (начальник Перевізник С. М.) та безпосередньо Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Купченко О. В.), подякувала за збереження традицій, звичаїв нашого рідного краю, історичного, культурного й національного надбання та побажала нових творчих планів, ідей та втілення їх у життя.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відповідальний і новаторський підхід до справи, вдале впровадження нових реформ та методів роботи, т.в.о. голови райдержадміністрації вручила Почесну грамоту районної державної адміністрації Купченко Олені Василівні – директору Миколаївського районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

За значний внесок у справу збереження і примноження духовних скарбів українського народу та розвиток музейної справи, т.в.о. голови райдержадміністрації оголосила Подяку районної державної адміністрації:
Бузенку Олександру Юрійовичу – завідувачу районним історичним музеєм
Тернавській Юліані Олександрівні – методисту Миколаївського районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

Голова районної ради В. Л. Купченко зазначив, що районний історико-краєзнавчий музей знаходився в критичному стані та після передачі його рішенням сесії районної ради відділу освіти райдержадміністрації, його вдалося відновити та зауважив, що нам потрібно шанувати наше минуле, адже хто не знає минулого той не вартий майбутнього. Також голова районної ради подякував управлінню освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації за те, що вони знайшли матеріальні та моральні можливості відновити роботу музею та Бузенку О. Ю. – завідувачу музеєм й Тернавській Ю. О. – методисту БДЮТ за їхню роботу, та побажав й надалі дбати про традиції українського народу та якомога більше відвідувачів.

На завершення директор районного Будинку дитячої та юнацької творчості Купченко О. В. запросила всіх бажаючих відвідати районний історико-краєзнавчий музей, де будуть проводитися екскурсії та різноманітні майстер-класи.

 
Поделиться статьей в социальных сетях: