>

У Миколаївському районі відчувають дефіцит вакансій та проводять професійне навчання безробітних

Миколаївський районний центр зайнятості - Одеська область

У Миколаївському районному центрі зайнятості протягом 2017 року на обліку перебувало 889 безробітних, з них жінок — 439 осіб, молоді — 343 особи. За допомогою служби зайнятості працевлаштовано — 244 особи, з них: 167 безробітних, в тому числі жінок — 74 особи, молоді — 57 осіб. Станом на 1 січня 2018 на обліку перебувало — 272 безробітних, з них 116 жінок, молоді — 103 особи. Виплачено допомоги по безробіттю протягом року у сумі — 2788.1 тис. грн.

Зважаючи на постійний дефіцит вакансій, особливо для незайнятих громадян, які не мають освіти, або володіють професіями, які не користуються попитом на ринку праці, велика увага приділяється організації та проведенню громадських робіт. У минулому році до таких робіт залучено 151 безробітну особу, 26 з них працювало виключно за кошти місцевих бюджетів. З селищною та 10 сільськими радами було укладено 32 договори, витрачено на оплату праці безробітних всього 353.3 тисячі гривень (коштів Фонду витрачено на суму — 154,9 тис.грн).

При визначенні виду діяльності щодо організації оплачуваних громадських робіт служба зайнятості керується основним правилом — такі роботи повинні відповідати потребам територіальної громади, району і сприяти їх соціальному розвитку. Так, у 2017 році безробітні громадяни залучалися до благоустрою та озеленення населених пунктів, придорожніх смуг, упорядковували сквери, кладовища, ліквідовували несанкціоновані сміттєзвалища.

Протягом звітного періоду на підприємства району працевлаштовано 2 безробітних з наданням компенсації витрат роботодавцю, у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проведено відшкодування коштів з Фонду на суму 22.4 тис.грн.

Постійно проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з безробітними в тому числі з метою залучення незайнятих громадян до професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації. За направленням Миколаївського районного центру зайнятості проходило професійне навчання — 100 осіб, за професіями та спеціальностями: перукар, манікюрник, бармен, електромонтажник, виконання робіт на ПК, 1С-Бухгалтерія, контролер-касир, водій, тракторист-машиніст, робітник з комплексного обслуговування с/г, обліковець, електрогазозварник, кухар, електрик дільниці, адміністратор, сировар, оператор котельні та інші.

Директор Борш Н.П.

Поделиться статьей в социальных сетях: