>

У Окнах демонстрували творчість родин та колективів

Народна творчість - Окнянський район

22 вересня 2017 року в Окнянському Центрі культури та дозвілля відбулося мистецьке дійство за участю родинних ансамблів сільських клубних установ, які репрезентували себе різноманіттям жанрів народної творчості.

У святі прийняло участь 7 творчих та співучих родин. З с. Гулянки, Флори, Чорни, Ставрове та Новосамарки.

Проводилось дане свято з метою популяризації та розвитку народних сімейних традицій, активізації роботи закладів культури щодо виявлення та залучення родинних та сімейних ансамблів з різних жанрів аматорського мистецтва, зміцнення родинних зав’язків, вивчення і популяризація українського фольклору, виховання високої духовності підростаючого покоління, організація змістовного дозвілля населення.

Пісенна творчість учасників була представлена як традиційним народним музично-пісенним мистецтвом з власним супроводом, так і сучасними формами та жанрами співу і музикування.

Розпочалося свято з виступу родини Саламахи. Це багатодітна співуча родина з с. Гулянка. Не одне свято не обходиться без них. У цьому році Лідія Саламаха 55 — ту річницю, присвячену сцені. Для родини пісня – це подих душі.

Глибинним автентичним виконанням вразили присутніх родина Крушельницьких. Це співуча родина із с. Чорна, яка вважає важливими сімейні традиції. Свій будинок вони називають власною фортецею зі своїми датами та святами. Полюбляють співати українські пісні та жартувати.

Проникливо і душевно прозвучала родина Дємєнтьєвих. Це музична та співуча родина с. Нестерове. І в роботі і у вільний час, ця родина завжди разом. Навіть на відпочинку вони є зірками караоке.

Хвилею оплесків зустрічали глядачі родину Бігунець із с. Ставрове. Голова родини – Валентина Сергіївна Бігунець. Любо до пісні прививає своїм дітям змалечку. Багато років родинна ділиться талантами та чарівним голосом, який неодноразово звучав на ставрівський та окнянській сцені та не лише, Валентину називають «ставрівська Кадишева».

Особливо порадували своїм професійним рівнем виконання, сценічною культурою та цікавим репертуаром родина Нікітенко із с. Новосамарка. Голова родини – Ольга Карпівна Нікітенко. Виховала прекрасних доньок, яким привила любов до пісні. Своїх доньок співати навчала з дитинства, і сьогодні вони є постійними учасниками народного вокального колективу «Берізка».

Своїм талантом та чарівними голосами порадували глядачів родина Полуніних із с. Флора. У цій чудовій співучій родині всі підтримують одне одного та тягнуться до прекрасного – танцюють, співають, малюють.. Такий талан матері Ользі перейшов від батька Альфреда, який з дитинства мав ідеальний слух та грав на акордеоні, ну а донькам , звісно, від матері.

Завершили наше свято гарна, співуча та талановита родина Йожиці, що із села Гулянка. Іван Прокопович грає на баяні та має чудовий голос.

Щирі вітання співучим родинам дарували аматори Центру культури та дозвілля – хореографічний колектив «Гармонія» (кер. Буга Т.С.), хореографічний колектив – «CoolStory» (кер. Мустяца В.І.), вокальний дует – Дарія Головко та Ольга Моргач (кер. Кулик С.М.), вокальний дует – Поліна Тимошенко та Анастасія Доба та вокалісти – Світлана Кулик, Анастасія Вартик, Дарія Скарвінко та Олексій Кушнірук.

На завершення заходу директор ЦКД – Анастасія Доба вручила усім родинним колективам цінні подарунки та нагородила грамотами. А також на свято завітав заступник голови районної ради Павло Іванович Драчинський, який щиро привітав родинні колективи та вручив приз глядацьких симпатій — родині Нікітенко.

Усі присутні гості мали можливість поласувати українською випічкою: короваєм, пиріжками, пампушками та паляницями та із задоволенням та словами вдячності виходили із глядацької зали ЦКД.

Поделиться статьей в социальных сетях: