>

У Окнах обговорюють питання децентралізаії

В Окнах відбулась нарада з головами сільських та селищної ради під головуванням голови Окнянської районної ради Володимира Ткача, за участю в.о. голови районно ї державної адміністрації Івана Бельцика, заступника голови райдержадміністрації Олександра Лончака, Директора агенції місцевого розвитку м. Зеленодольськ Дніпропетровської області Юлії Стаднік, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників медичної сфери району та військкомату.

На початку наради були розглянуті питання щодо проведення чергового призову на військову службу та створення об’єднаного трудового архіву Окнянського району.
Центральною темою наради стало питання «Сутність децентралізації, як умови розвитку країни – забезпечення спроможності місцевого самоврядування».

Юлія Стаднік, представник м. Зеленодольськ Дніпропетровської області, де вже більше року створена та успішно функціонує об’єднана громада, поділилась з присутніми, як проблемами, так і досягненнями.
Під час обговорення виникла предметна дискусії та активний обмін думками щодо впровадження децентралізації. Особливу зацікавленість виявили до реформування медичної, освітянської, культурної галузі, фінансових питань у новоствореній громаді, можливість застосування досвіду Зеленоградської територіальної громади для Окнянського району під час об’єднання. 

Окна децентралізація


Керівництво райдержадміністрації та районної ради підтримує пропозицію щодо створення однією громади на базі Окнянського району. Це дасть змогу зберегти існуючу інфраструктуру, кадровий потенціал, медичну сферу. Пропозиція підкріплена необхідними розрахунками та фінансово обґрунтована. Фактично, можна сміливо говорити про збереження самого району у межах його сьогоднішніх адміністративних одиниць. 

З боку представників місцевого самоврядування лунали інші точки зору, зокрема створення двох і більше об’єднаних громад на території Окнянського району. Проте, на сьогодні, є лише бажання окремих сільських голів, не підкріплене розрахунками.

Обговорення триває. Нагадаємо, нещодавно депутати Окнянської селищної ради ухвалили рішення про створення об’єднаної Окнянської територіальної громади. Наразі направлено відповідні листи-пропозиції 14 сільським радам для проведення громадських слухань.

Поделиться статьей в социальных сетях: