>

У Петропавлівці відбулося виїзне засідання Ради регіонального розвитку Саратського району

5 березня 2019 року в с. Петропавлівка відбулося виїзне Ради регіонального розвитку Саратського району, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Лобан А.А., мешканці села на чолі з сільським головою Черновою О.М., депутат обласної ради Сулаков О.С., депутат районної ради Лохматов В.О., голова СВК «Петропавлівський» Крамаренко А.Х., керівник ТОВ «Агросвіт -ТД» Карпенко П.М. 

В ході зустрічі голова Петропавлівської сільської ради Чернова О.М. прозвітувала перед громадою про роботу сільської ради за 2018 рік щодо виконання бюджету, роботи комунального господарства, благоустрою села, вирішення земельних питань та по іншим напрямкам. Чернова О.М. також окреслила перспективи розвитку на поточний 2019 рік, повідомляє Саратська РДА.

Цьогорічний бюджет громади складає близько 2 млнл. 700 тис грн. За власні кошти сільська рада планує здійснити ремонт мостів та тротуарів , завершити роботи з освітлення вулиць, облаштувати майданчик зі спортивним спорядженням. Серед проблемних питань, вирішення яких потребує допомоги з бюджетів вищого рівня, сільський голова відзначила необхідність розчистки русла р.Сарата (на сьогодні за рахунок районного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка пройшла експертизу, вартість робіт з розчистки складатиме близько 25 млн. грн.), капітальний ремонт дитячого садка (заміна даху, облаштування внутрішніх туалетів, фасадні роботи), відкриття стоматологічного кабінету.

Щодо ремонту дитячого садка, по якому також виготовлено проектно-конторисну документацію (вартість робіт складатимена 1,5 млн. грн.), голова райдержадміністрації Лобан А.А. пообіцяв, що цей об’єкт буде включено до бюджету розвитку вже цього року. Крім того очільник району також повідомив, що питання відкриття у Петропавлівці пункту екстреної медичної допомоги зараз вирішується на рівні керівництва області, і цього року такий пункт з відповідним штатом медичних працівників буде створено.

Пообіцяв Антон Анатолійович і сприяти вирішенню питання з відкриття стоматкабінету у Петропавлівці. 

 

Крім того, голова РДА поінформував сільчан щодо перспективи ремонту дороги «Сарата –Міняйлівка», якою користуються мешканці багатьох сіл, в тому числі петропавлівці, і яка на сьогодні практично зруйнована. Як відзначив Лобан А.А., дорога перебуває у такому стані вже багато років, її ремонт неможливо було проводити без проектно-кошторисної документації. Однак до минулого року цим питанням ніхто не займався. Минулого року з районного бюджету було виділено кошти на виготовлення проекту з капітального ремонту 19 км найбільш проблемної ділянки дороги.

Відповідну документацію подано до обласної служби автомобільних доріг. Цілком реальна перспектива, що у зв’язку з закінченням будівництва траси «Одеса- Рені», кошти обласного бюджету будуть найближчим часом спрямовані на інші дороги області, в тому числі і на дорогу «Сарата- Міняйлівка». 

Важливим питанням порядку денного засідання стало обговорення земельних питань. Голова райдержадміністрації Лобан А.А. та голова сільської ради Чернова О.М. поінформували петропавлівців про зміни у земельному законодавстві стосовно оформлення права власності та використання земель колективної власності.

 

Громаді запропоновано до наступного сходу села визначитись, який чином краще розпорядитися землею колективної власності на території Петропавлівської сільської ради: використовувати як пасовища, надати членам громади під ОСГ, чи надавати в оренду через аукціон. 
В ході зустрічі присутні депутати — Лохматов В.О., Сулаков О.С., керівники господарств Карпенко П.М. та Крамаренко А.Х. поінформували про свою діяльність щодо підтримки розвитку села, інвестиційну діяльність та щодо перспектив подальшої співпраці з районною та сільською владою. 

Поделиться статьей в социальных сетях: