>

У Роздільній школі завдяки прокуратурі повернули 50 га землі

незаконне використання земель

Роздільнянська місцева прокуратура відстояла інтереси держави у суді. Так, місцевою прокуратурою виявлено факти незаконного використання фермерським господарством земель Цебриківської загальноосвітньої школи.

Захищаючи інтереси держави, прокуратура звернулася з позовом до суду з вимогами визнати договір про спільну діяльність недійсним та зобов’язати підприємство повернути земельну ділянку.

З’ясовано, що у квітні 2016 року між навчальним закладом та місцевим фермерським господарством укладено договір про спільну діяльність, відповідно до якого підприємству передано у користування земельну ділянку державної власності, розташовану на території Цебриківської селищної ради Великомихайлівського району.

Загальна площа спірної земельної ділянки становить 50 га, а вартість майже 1 млн грн.

Зміст вказаного правочину суперечить вимогам чинного законодавства, під виглядом якого насправді приховано оренду землі, призначену виключно для забезпечення потреб школи.

У порушення вимог законодавства ця земля фактично використовувалась приватним суб’єктом господарювання для отримання прибутку.

Крім того, школа є лише постійним користувачем земельної ділянки, а тому не наділена правом розпоряджатись нею.

На виконання рішення суду у жовтні цього року земельну ділянку повернуто навчальному закладу, повідомляє прокуратура Одеської області.

Поделиться статьей в социальных сетях: