>

У Роздільній стерня продовжує горіти

спалювання стерніНа фото: поля біля населених пунктів Новоукраїнка та Петроївдокиївка Роздільнянського району вдовж автодороги Роздільна-Ереміївка - 21 липня 2017р. о 17.00

Скільки років ведеться «боротьба» із спалюванням стерні важко порахувати — мабуть із тих пір, як сьогоднішнім господарям безоплатно держава надала землю у приватну власність. Та що найменше людиною цінується, то це те, що їй дісталося даремно.

Не роздумуючи над тим, із чого складається родючий шар ґрунтів, за який час тощо, людина бездумно знищує сама себе. Проте розумно веде мову про шкідливе довкілля, парникові ефекти і глобальне потепління. А повсюди димить, як у війну. Особливо це видно ввечері, як стовпи із хмар та диму тягнуться у небо, або стелиться той дим по всіх низинах і виярках. Жахливе видовище представляє собою згарище, ніби життя застигло, та воно так власне і є. Кажуть деякі горе-господарі: «Моє, що хочу те і роблю. Палив, палю і далі палитиму».

спалювання стерні - 1

Дим від спалювання стерні розповсюджується швидко по великій території.

Бідкалися колись працівники служб захисту екології та надзвичайних ситуацій, мовляв немає у них важелів впливу (хоча звичайно були). Та зараз, коли тільки відповідальність за безпосередній підпал стерні (не говорячи про інше) посилилась аж до кримінальної, то цікаво було б почути від них — що ж заважає зараз: надмірні апетити, високі підбори?!

Поделиться статьей в социальных сетях: